Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 wrz 2020 15:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niedogrzany olej w ASB
PostZamieszczono: 07 sty 2020 14:36 

Witam serdecznie na forum, mam na imię Robert i mam małą zagwozdkę a mianowicie chodzi mi o to jak działa wymiennik ciepła w miom aucie BMW X6 e71 2010r 40d. skrzynia 8hp Problem polega na tym że nie dogrzewa mi się olej w automacie ostatnio przejechałem 60km i skrzynia ledwo osiągnęła 75st to chyba coś nie tak.
Ogólnie błędów nie ma i zacząłem skupiać uwagę na termostacie wymiennika oleju ASB, wyszło że jak odpalę zimny silnik no najpierw robią się ciepłe przewody olejowe przy wymienniku wejście i wyjście jednakowo, a przewody wodne długo długo pozostają zimne, dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów sprawiło że wąż wodny do chłodniczki zrobił się ciepły ale z chłodniczki letni i po zatrzymaniu w niedługim czasie oba się ochłodziły. Możecie coś podpowiedzieć czy dobrze kombinuje że tremostat najprawdopodobniej zawiesił się w pozycji otwartej dla oleju i zamkniętej dla obiegu wody, przez to skrzynia pracuje cały czas na dużym obiegu i jej nie dogrzewa? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź jak działa termostat na wymnienniku, pozdrawiam wszystkich.
Link do mojego wymiennika https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=17_0477

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Niedogrzany olej w ASB
PostZamieszczono: 07 sty 2020 14:48 
Administrator

Skrzynia to nie silnik , że powinna mieć temperaturę 90' . W skrzyniach problem powstaje gdy temperatura oleju jest zbyt wysoka .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 sty 2020 15:41 

Czyli jest ok? A mniej więcej jak szybko może nagrzewać się olej w ASB do około 80st przy temperaturze zewnętrznej około 0st? I jak to jest z tym wymiennikiem, co i kiedy otwiera termostat?
Czy najpierw płynie olej i jak osiągnie temperaturę otwarcia termostatu to go otwiera żeby schłodzić olej, czy odwrotnie, najpierw płynie woda i po osiągnięciu temperatury roboczej otwiera przepływ dla oleju?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 sty 2020 19:36 
Administrator

Wszystko jest ok. W takich warunkach czasami trzeba duzego obciazenia i czasu aby uzyskac taka temperature

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 sty 2020 21:30 

Dzięki za odpowiedź, ogólnie mi to nie przeszkadza po za tym że zmiana biegów 1 na 2 nie zawsze jest idealna przeważnie na zimnej skrzyni, im dłużej jeżdżę tym lepiej, stąd pomysł z termostatem. Wcześniej miałem jeszcze objaw ze przy hamowaniu silnikiem słyszałem lekki świst, wystarczyło lekko musnąć gaz i świst znikał. Olej zmieniałem 2 razy a w sumie 3, przebieg 150tysi pierwszy raz wymiana statyczna nic nie zmieniła, druga wymiana dynamiczna z płukaniem i tu była poprawa biegi zaczęły płynniej się zmieniać mowa 1-2 i wszystko chyba było by dobrze gdyby nie awaria na trasie, wyczepił mi się przewód olejowy z chłodnicy spalin i straciłem cały olej z ASB zaraz zjechałem na pobocze, laweta i warsztat.
Olej uzupełniony kolejny raz skasowana adaptacja i niby ok, ale znowu zmiana biegu 1-2 czasem świruje i świst przy hamowaniu powrócił ze zdwojoną siłą, a wystarczy lekko musnąć gaz i znika.
Czy może konwerter się kończy i co można jeszcze zrobić żeby polepszyć sytuacje?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sty 2020 08:41 
Administrator

Tak , problem ze zmiana spowodowany jest sprzeglem hydrokinetycznym

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sty 2020 10:51 

Rozumiem, wymiana na nowy, regeneracja? Jakie koszty u was? Czy regeneracją zajmujecie się sami czy odsyłacie konwerter?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sty 2020 21:51 
Administrator

W przypadku dkrzyn zf 6hp i 8hp tylko wymiana na nowy

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sty 2020 22:18 

Jakie to koszty na gotowo?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 sty 2020 00:31 
Administrator

Po 10 cyfrowym kodzie skrzyni mozemy ustalic cene sprzegla i wtedy to dokladnie oszacowac . Prosze zadzwonic pod nr 500299094 , kolega zsjmuje sie u nas czesciami i wyceni cala naprawe

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]