Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 wrz 2020 17:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Częściowy brak wstecznego
PostZamieszczono: 16 cze 2019 15:32 

Witam, mam Nissana Primerę P12, 1800cc benzyna z AT (klasyczny hydrauliczny automat) rocznik 2004. (przebieg 200 tyś. km). Kupiłem auto używane z przebiegiem 33 000 km i jakieś 100 tysięcy km temu wymieniłem skrzynię biegów z powodu braku biegu wstecznego. Serwis "poprosił" za remont około 1500€ a używaną kupiłem i założyłem za 400€. Wymieniałem olej po około 60 000 km od wymiany skrzyni, teraz znów mam problem i to tylko z biegiem wstecznym. Kiedy rano odpalam auto mam wsteczny (pozostałe biegi są OK tak na zimnym jak i gorącym), jednak po rozgrzaniu się oleju w skrzyni wsteczny załapuje dopiero po kilku sekundach a w pewnym momencie będąc w terenie wsteczny nie wchodził. Po kilku próbach wskoczył i jak na razie jest dobrze. Wyczytałem w necie, że żeby pomóc skrzyni można założyć dodatkową chłodnicę oleju, zamontowałem ale nie widzę większych zmian. W skrzyni mam zalany Dextron III, może ten olej nie znosi dobrze wysokich temperatur, mieszkam w Grecji i mamy tu naprawdę dość miły klimat :)
Proszę o podpowiedź co może być przyczyną tego objawu, może zmienić olej ale na jaki ??
Pozdrowienia z Aten

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Częściowy brak wstecznego
PostZamieszczono: 17 cze 2019 00:41 
Administrator

Chłodnica na pewno nie zaszkodzi ale przyczyna najprawdopodobniej w sterowniku hydraulicznym skrzyni biegów , przypuszczam że zawór się zacina

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 17 cze 2019 08:18 

Dzięki za odpowiedź ale, jeśli możesz podpowiedzieć czy można to naprawić we własnym zakresie? I jeszcze jedno pytanie, dlaczego na zimnym oleju wsteczny włącza się od razu a spóźnia się kiedy olej jest gorący? Jeśli byłby to zawór to miałbym ten objaw cały czas. Jak pisałem powyżej jest to już druga skrzynia, która traci wsteczny, poprzednia miała podobne objawy i musiałem ją wymienić bo naprawa była by bardzo droga. :(

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 cze 2019 11:18 
Administrator

zimny olej jest bardziej gesty i ciśnienie jest wyższe

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]