Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 24 paź 2014 22:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Renault espace 3-tryb awaryjny skrzynia biegow "dpo"
PostZamieszczono: 15 lut 2010 12:30 

Witam.Jestem właścicielem Renault Espace3 2000r. 2.0b.16v.z automatem dpo. 170tyśkm.przebiegu.Kupiłem ten samochód z uszkodzoną skrzynią.Był tylko wsteczny 1i2.a olej pachniał spalenizną.Wymontowałem skrzynię i dałem do znajomego mechanika .Wymieniono komplet tarcz coś tam jeszcze i skrzynię włożyłem do auta.Wszystko było ok.przez 3 miesiące.Pewnego dnia w czasie normalnej spokojnej jazdy skrzynia zrzuciła4 bieg i włączyła tryb awaryjny.Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy ale tylko do czasu.Sytuacje takie zaczęły się powtarzać coraz częściej.Nie miało znaczenia czy jadę pod górkę, z górki czy po prostej.Temperatura otoczenia ani wilgotność też były bez znaczenia.Po konsultacji z mechanikiem i Pana poradach udzielonych na tym forum postanowiłem wymienić 2 zawory w sterowniku hydraulicznym.Mój mechanik dał mi kompletny używany drugi sterownik który zamontowałem.Wszystkie objawy ustąpiły,nawet biegi łagodniej się zmieniały.Byłem zadowolony ale tylko dopóki któregoś dnia w czasie wyprzedzania przekroczyłem 100km/h .Skrzynia zrzuciła 4 bieg i włączyła tryb awaryjny.Na drugi dzień specjalnie przekroczyłem setkę i znowu awaria.Więcej nie próbuję teraz zima i śnieg więc jeżdżę powoli Ale co dalej? I to jest moje pytanie do Pana.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Renault espace 3-tryb awaryjny skrzynia biegow "dpo"
PostZamieszczono: 15 lut 2010 23:33 
Administrator

test .

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]