Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 21 paź 2014 17:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ktora skrzynia najlepsza???
PostZamieszczono: 22 cze 2009 14:14 

witam, mam zamiar kupic auto w przedziale wiekowym 98-02. zastanawiam sie nad audi a6 tiptronic, volvo s80 geartronic, audi a4 multitronic, vw passat tiptronic. nie moge sie zdecydowac ktory samochod wybrac a napewno pomoglo by mi w tym ktory ma najmniej awaryjne skrzynie??? kiedys w serwisie asb powiedziano mi ze volvo s80 ma niezniszczalna skrzynie rewelacyjna. czy to prawda ze w s80 sa tak dobre skrzynie???? co byscie polecili??? wszystko w benzynie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: ktora skrzynia najlepsza???
PostZamieszczono: 22 cze 2009 19:15 
Administrator

cóż , proponuje kupić toyote :D , proszę omijać multitronic'a , pięcio biegowe skrzynie w audi i vw to praktycznie to samo , do najtrwalszych nie należą ale za to naprawy nie są koszmarnie drogie , trochę gorzej to wypada w volvo . reasumując , zazwyczaj przy 200 tyś skrzynie wymienione przez Pana wymagają remontu

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 cze 2009 00:59 

jestem jakos za volvo, prosze mi powiedziec czy w s60 i s80 sa te same skrzynie bo slyszalem ze te s60 sa bardziej wadliwe?? jakie sa roznice w cenach napraw skrzyn miedzy volvo a np audi/vw???? bardzo duze ??? sslyszalem ze s80 maja dosc dobre skrzynie i sa mala awaryjne. a jakby Pan mial wybierac miedzy volvo automat a audi automat???

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 cze 2009 09:41 

Witam nie wiem czy to koledze pomoże ale moge podać auta które ja używalem I NIGDY NIE MIALEM KONIECZNOŚCI NAPRAWY ASB mimo przebiegow wiekszych niz 200 000km. Mercedes-w126 320 000km, Opel senator A 300 000 km, Opel Senator B -480 000 km, Toyota Camry 320 000km, Merceds w-124 teraz 1 350 000 km !!!! mam go caly czas(1985 rok), Subaru Forester okolo 300 000 (aktualnie go mam) i DODGE GRAND CARAVAN (230 000) tym jezdze na codzien. Prawdopodnie sposob eksploatacji ma wieksze znaczenie niz marka skrzyni, bo jak widac jezdzilem roznymi dziwnymi wynalazkami psuly sie rozne rzeczy ale nie skrzynie.
Pozdrawiam
Sławek

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 cze 2009 12:58 

w sumie tez mi sie tak wydaje, ze jesli bedzie sie dbalo i dobrze uzytkowalo skrzynie to nic sie nie bedzie psulo. chyba jednak zaryzykuje i wejde w volvo s80.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 sty 2010 15:06 

Volvo S80 to kawał szwedzkiej ciężkiej pracy, ale ma też minusy. Nie można nic polecić bo każdy samochód to tylko "maszyna". Musi się zepsuć. W 90 % przypadków zawsze wina leży po stronie użytkownika. S80 poza wadliwą z czasem skrzynią :

http://www.prnd.pl/porady-asb/aw55-50-a ... nia-biegow

ma jeszcze inny ważny problem. Większość wersji była wyposażona w skórzane tapicerki. Szwedzi zastosowali bardzo delikatną skórę cielęcą , które już po kilku miesiącach użytkowania mocno się zaginała i przecierała. W kilkuletnich egzemplarzach nie jest rzadkością pęknięty fotel kierowcy. Tak samo jak od nowości biała skóra w kolorze szarym z czarnymi paskami.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]