Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 maja 2018 10:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy ze skrzynią/reduktorem w Jeep Cherokee KJ 2003 3.7
PostZamieszczono: 18 sty 2018 22:49 

Witam :)
Dziękuję za przyjęcie na forum.
Nieustraszonym kompanem moim wypraw terenowych związanych ze studiami i opieką nad wolnymi stadami żubrów jest Jeep Cherokee KJ, rocznik 2003, 3.7L benzyna+lpg.
Ostatnio Kojocik trochę podupadł na zdrowiu. Jako, że jestem do niego bardzo przywiązana chciałabym doprowadzić go do porządku żeby dalej mógł pomagać mi tropić dzikie zwierzaki w polskich puszczach.

Objawy:
W dn. 12.01.18 podczas jazdy wyjątkowo trasą szybkiego ruchu zaczęła psocić skrzynia biegów (chyba). W czasie wyprzedzania samochód nagle przestał nabierać prędkości, za to zaczął warczeć jak wściekły i obroty leciały do 5-6 tys przy prędkości 100km/h. Bardziej nie dało się przyspieszyć. Po zatrzymaniu i "pojeżdżeniu" po parkingu znowu wszystko działało poprawnie, by po kolejnych 50km znowu zacząć dokuczać. Potem Kojocik został agresywnie zaatakowany przez VW Caddy ale wyszedł z opresji obronną ręką (musimy kupić nowe opony, felgę i trochę blaszki) :)

Dziś wstawiliśmy mu awaryjne opony żeby pojeździć i zobaczyć jak będzie pracować ta skrzynia i w ogóle jak tam się po tej podłej niemieckiej napaści Kojocik czuje. Na początku wszystko zdawało się być w porządku co dawało nadzieję (złudną), że sam dotrze do warsztatu do Józefowa. Na parkingu spotkałam kolegę mechanika (obok ma warsztat) i podpiął go pod komputer w poszukiwaniu błędów. Nie znam się na błędach więc zrobiłam zdjęcia:
P0734 - Błąd przełożenia w 4 stopniu
P1790 Błąd natychmiast po zmianie
P0944 Strata pierwszej
Kolega sprawdził, czy da się wykasować błędy, dało się, więc postanowiłam pojechać do domu. Przejechałam jakieś 15m po czym nastąpił grzmot nie z tej ziemi a samochód stanął jak wryty. Po chwili udało nam się ruszyć ale rzęzi okrutnie aż zęby bolą i co chwilę trzeba się zatrzymywać. 14km do domu trwało godzinę z hałasem, że aż przechodnie podskakiwali.

Z internetów dowiedziałam się, że to może reduktor. Jako, że w mojej branży zawodowej z internetu można dowiedzieć się raczej tylko głupot to postanowiłam zapytać szacownych forumowiczów o jakieś pomysły na temat choroby toczącej mojego wiernego przyjaciela na 4 kołach?

Z góry dzięki za pomoc :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problemy ze skrzynią/reduktorem w Jeep Cherokee KJ 2003
PostZamieszczono: 13 lut 2018 15:31 
Administrator

Kojocik wyleczony ;) pozdrawiamy żubry i kojocika

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]