Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 18 cze 2019 16:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Suzuki GV II 2,7 na wstecznym biegu jedzie do przodu
PostZamieszczono: 22 mar 2019 20:09 

Witam. Mój pierwszy post i pierwszy temat na forum. Mam GV z 2006r. 2,7 z automatyczną skrzynia biegów napęd na tył, przebieg 220k . Dwa dni temu po uruchomieniu auta wyjechałem na wstecznym z garażu. Po przełączeniu na D, auto nie chciało ruszyć, ruszyło dopiero po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu. 10km dalej, zaparkowałem pod marketem. Kiedy chciałem wyjechać z parkingu okazało się, że tym razem nie ma wstecznego. Przejechałem kolejne 5km do kolegi na podwórze i tam zonk. Auto na wszystkich biegach jedzie do przodu, ciągnie nawet na N i R. Świeci się światło wstecznego ale auto na R rusza do przodu. Kolega podłączył komputer pod auto, niestety ma oprogramowanie tylko do wersji europejskiej 2.0 i 1.6, jednak komputer pokazał następujące błędy:
1. przy pierwszym podłączeniu nie mógł nawiązać łączności ze sterownikiem skrzyni
2. kolejne wyłączenie i włączenie auta sterownik odezwał się, wskazał awarię czujnika temperatury, który informował, że na skrzyni jest -40*c.
3. zbyt wysoki prąd na elektrozaworze B i zbyt niski prąd na elektrozaworze C
4. zmieniając położenie drążka biegów, przy jednej próbie komputer pokazywał informacje, że drążek jest w położeniu wskazywał kolejno: D, 4, 3 innych pozycji nie odczytywał, przy którejś z kolei diagnostyce: D,R,N,1, nie wskazywał natomiast 5 i 4
Wcześniej nic ze skrzynią nie robiłem. Jeżdżę autem od 4 lat. Szukałem na forum, nie znalazłem opisu podobnych problemów, w necie znalazłem zaledwie kilka lakonicznych wątków. Proszę o rady, sugestie, w mojej okolicy nie ma wyspecjalizowanego warsztatu, żeby takie coś ogarnąć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Suzuki GV II 2,7 na wstecznym biegu jedzie do przodu
PostZamieszczono: 24 mar 2019 00:01 
Administrator

Myslę że w pierwszej kolejności należy sprawdzić linkę wybieraka skrzyni biegów idąca od dźwigni zmiany biegów do skrzyni . Może tu byc problem . Jeśli z linka wszystko jest ok , to pozostają uszkodzenia mechaniczne wewnatrz skrzyni

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 mar 2019 07:51 

Dziękuję za informacje, auto umówione na warsztat, czas oczekiwania miesiąc.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 mar 2019 12:37 
Administrator

kolejka jak za komuny :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 16 kwie 2019 21:35 

Wstępna diagnoza: Uszkodzony zawór, który się zablokował i dlatego nie było żadnej reakcji na zmiany drążkiem biegów. Prawdopodobnie od tego wzrosła temperatura na skrzyni, na skutek wzrostu temperatury odwarstwiły się tarczki na sprzęgle i sprzęgło jest do regeneracji. Do czyszczenia filtr oraz sterownik. Kosz oraz planetarki nie są uszkodzone. Więcej będę wiedział za jakiś czas.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 maja 2019 18:51 

Auto naprawione. Regeneracja sprzęgła 1000zł, znalazłem drugą skrzynię pasującą do mojego modelu, koszt 1750zł, robocizna 1300zł (w tym regeneracja pompy olejowej), razem wyszło 4250zł. Została mi druga skrzynia, z niesprawnymi elektrozaworami i zregenerowana pompą olejową + reduktor. Gdyby ktoś potrzebował, mogę sprzedać. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]