Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 15 wrz 2019 09:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e92 330d 6HP28 wibracje po wymianie skrzyni
PostZamieszczono: 08 kwie 2019 11:23 

Witam,

Posiadam auto jak w temacie. W fabrycznej skrzyni zaczęły wypadać biegi, podczas jazdy wskakiwał jakby luz, skrzynia wchodziła w tryb awaryjny (zębatki na komputerze). Zgaszenie i zapalenie silnika sprawiało że działała dalej. Ostatecznie problem się pogarszał aż do momentu że jedynie 1 bieg działał. Autko jak postało dalej jeździło i dalej wypadały biegi. Za namową mojego mechnika kupiłem używaną skrzynie z jeżdżącego auta w którym rzekomo działała ona dobrze.

Po założeniu do mojego auta skrzynia działa, biegi zmienia ale to tyle pozytywów... Niestety już przy ruszaniu czuć wibracje, natomiast po wciśnięciu gazu na max kiedy Nm jest największy wibracje są przeogromne, cała budą telepie. Na starej skrzyni nie było czegoś takiego do samego końca. Inną obserwacją jest to że jak dojeżdżam do świateł i celowo włacze N żeby kołami napędzić skrzynię od tyłu też słyszę turkotanie i delikatne wibracje (ale nie takie jak przy bucie).

Mój mechanik na początku stwierdził że to może ten gumowy łącznik który został z"nowej" skrzyni nie domaga i założył ze starej (na którym nie było żadnych wibracji) - poprawa żadna.

Ja się zastanawiam czy takie wibracje mogą iść od samej skrzyni czy może jednak od wału i nie porpawnego jego złożenia ? Nie wiem jeszcze czy był rozpołowiony i czy został skręcony na tych samych nastawach. Z drugiej strony jeśli to wał, to dlaczego nie telepie podczas normalnej jazdy tylko pod sporym obciążeniem :|
Chciałbym poprosić o jakąś wskazówkę, jestem gotów ściągnąc tą skrzynie i odesłać i dalej myśleć o rozwiążaniu problemu ale jak sprawdzić czy wibracje są generowane przez skrzynię ?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: e92 330d 6HP28 wibracje po wymianie skrzyni
PostZamieszczono: 09 kwie 2019 10:25 
Administrator

Wibracje mogą pochodzić ze skrzyni ale proponuję postawić auto na podnośniku , podnieść do góry i wtedy zobaczyć skąd są wibracje . Jeśli montaż jest prawidłowy to na 90% problem jest ze skrzynią

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 11 kwie 2019 15:59 

Witam, dziękuję za odpowiedź oraz za rzeczową rozmowę przez telefon. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 maja 2019 14:00 

Witam,

Dla potomnych chciałbym tylko poinformować że winowajcą drgań był jednak konwerter. Po założeniu konwertera ze "starej" czyli fabrycznej skrzyni wibracje zniknęły do 0. Auto ma za sobą ~500km po pdomiance konwertera i wygląda na to że operacja się udała.

Pozdrawiam,

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 maja 2019 19:00 

Witam, dziękuje za pomoc

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 31 maja 2019 09:09 

Tak z ciekawości, ten wadliwy konwerter był regenerowany czy z razem z ta skrzynia co kupiłes?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]