Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 26 cze 2019 20:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzynia 5hp18 szarpanie na 1 biegu.
PostZamieszczono: 19 mar 2019 09:28 

Witam.

Pożyczyłem jakiś czas temu auto koledze na dwa tygodnie i kolega, który jeździł kilka lat automatem mnie zaskoczył swoimi sposobami zmiany biegów. On twierdzi , że tak zawsze jeździł i poprzednie auto audi też chyba z taka skrzynią normalnie jeździło przy jego stylu jazdy.

Co pierwsze się popsuje jeśli kierowca, nie będzie przestrzegał zasady, że bieg wsteczny wrzuca się po całkowitym zatrzymaniu i tak samo, że przy wykręcaniu jak cofamy to żeby wrzucić na D auto tez powinno stać. Czy sama zmiana na N jak auto się jeszcze nie zatrzymało też jest szkodliwa ?

Co się pierwsze popsuje jak kierowca zatrzymując się na światłach będzie wrzucał na N albo jak większość na P ?

Co może się popsuć jeśli pan diagnosta podczas przeglądu, sprawdzając tylne hamulce przy próbie zjechania z rolek, wrzuca bieg wsteczny albo prawie P, ( jak się kręcą rolki ) i powoduje huk taki, że myślałem że kolesia zamorduje ? :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Skrzynia 5hp18 szarpanie na 1 biegu.
PostZamieszczono: 19 mar 2019 17:44 
Administrator

Przy zmianie kierunku jazdy powinno sie całkowicie zatrzymać auto , tak samo jak przy włączaniu pozycji P . Czy skrzynia działa nieprawidłowo?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2019 08:55 

To właśnie wiem ,że trzeba zatrzymać, ale pożyczyłem auto znajomemu i jak mnie odwoził to to co zobaczyłem trochę mnie przeraziło. Jeździł tak pewnie dwa tygodnie, czyli ok. 500km.

Po odebraniu auta od razu nim nie jeździłem tylko stało . Teraz po dwóch tygodniach zacząłem jeździć i zonk bo, auto po rozgrzaniu zaczęło szarpać na 1 biegu powyżej 2500obr/min . Pozostałe biegi chodzą perfekt, auto pełza od razu po wrzuceniu na D czy R. Podmienimy jeszcze sterowanie, bo przy zmianie na 2 czasem jest uderzenie.

Myślałem, że jak wrzucę na tryb zimowy to będzie ruszać z dwójki, ale ten typ chyba tak nie robi, bo nie ma różnicy w szarpaniu.

Wracając do pytania co pierwsze się zepsuje od takiego zmieniania biegów w czasie zmiany kierunku jazdy ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2019 12:57 
Administrator

kosz i tarczki i jesli szarpnięcie pojawiło się teraz to może to być spowodowane nieprawidłową eksploatacją

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2019 22:07 

Czyli, że może rozerwać kosz, jak się zmieni bieg, bez pełnego zatrzymania ?

Tarczki ulegną spaleniu z powodu braku ciśnienia na pakiecie ? Czy o co chodzi ?

Czy sama zmiana na N gdy auto się jeszcze nie zatrzyma też jest szkodliwa, czy tylko wrzucenie biegu bez zatrzymania ? Teoretycznie można holować auto na N, ale ...

Kolega twierdzi, że nic się nie powinno stać, bo On tak zawsze jeździł i widział jak ktoś przerobił sobie terenówkę z automatem i wywalił blokadę z dźwigni żeby móc rozbujać auto przód-tył. Tylko, że właśnie terenówka w terenie ma się po czym ślizgać i ewentualne zmiany sa jakby bez obciążenia.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2019 22:09 

Znalazłem filmik z tym automatem w terenówce i jest hardcore :D

https://youtu.be/RbStMxZ04OU?t=180

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 mar 2019 11:10 
Administrator

kosza nie rozerwie ale tarcze może przypalić

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 mar 2019 23:06 

autojozefow pisze:
kosza nie rozerwie ale tarcze może przypalić

Czyli nawet w tej terenówce prędzej czy później przypali tarczki ?

Czy samo wyrzucanie na N w trakcie parkowania lub krótkiego postoju na światłach ma negatywne skutki ??

Jakie objawy maja przypalone tarczki ? W tym tygodniu skrzynia będzie zdjęta to się okaże co i jak mam nadzieje.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 mar 2019 00:08 
Administrator

Przypalone tarcze powodują ,że auto bedzie się ślizgało na danym biegu . Wyrzucenie na N nie spowoduje uszkodzenia skrzyni

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 26 mar 2019 10:17 

autojozefow pisze:
Przypalone tarcze powodują ,że auto bedzie się ślizgało na danym biegu . Wyrzucenie na N nie spowoduje uszkodzenia skrzyni

No właśnie a u mnie do 2,5 tys. jedzie normalnie, a powyżej szarpie tak jakby było coś nie wyważone . Na zimnym ciągnie chyba normalnie, bo już nie pamiętam, ale problem pojawia się po rozgrzaniu.

Na spalonych tarczkach 1 biegu auto chyba nie powinno pełzać ? Dobrze myślę ?

Kiedyś jeździłem autem co się ślizgało i wydaje mi się, że trochę inaczej się zachowywało.

Mam nadzieje, że dzisiaj wyciągną skrzynie bo jest jakiś problem z odkręceniem rozrusznika.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]