Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 15 wrz 2019 10:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E46 320i Problem ze skrzynią ZF5HP19 dziwny zgrzyt.
PostZamieszczono: 06 cze 2018 08:03 

Witam,
Mam nadzieję że otrzymam wskazówki co mogło się stać z moją skrzynią. A mianowicie posiadam E 46 320i benz+gaz od 1,5 roku do ubiegłego piątku nie miałem żadnych problemów ze skrzynią oprócz sporadycznego błędu,który ma kod błedu : 90 Gearbox shift ten błąd związany jest chyba z przełącznikiem biegów. ale po wyłączeniu zapłonu i włączeniu jest już dobrze :) także jeżdżę tak.
Co do moich objawów w ubiegły piątek niestety było upalnie a ja bardzo się spieszyłem i nie ukrywam jechałem dość szybko i często była redukcja biegów a nawet kickdown. Dojeżdżając do miejsca docelowego miałem prędkość gdzieś ok. 80km/h noga na pedale gazu przyśpieszałem aż tu nagle czuję pod pedałem gazu że samochód słabnie i naglę słyszę dziwny zgrzyt ze skrzyni biegów dźwięk porównywalny do rozlatującego, drżącego tłumika obroty opadły i po chwili wszystko wróciło do normy zwolniłem trochę i jechałem dalej już normalnie lecz już po tym zgrzycie przy następnej jeździe odczułem że skrzynia nieco zaczęła szarpać przy redukcji biegów najgorzej przy kickdownie lekko zaczęła przeciągać biegi najgorzej z 4 na 5 ( przy zmianach biegów skrzynia nie szarpie płynnie zmienia biegi). Nie wiem co mogło się stać... po tym incydencie wczoraj wracając z pracy ponownie mi się to przydarzyło po wcześniejszym wyprzedzeniu tira czyli użyłem kickdown wszystko ładnie pięknie auto ładnie przyśpieszyło po czym po wyprzedzeniu lekko zwolniłem ujechałem 300-500 metrów lekko przyśpieszyłem i znowu czuje pod pedałem spadek mocy i zgrzyt ze skrzyni... ustało i wszystko wróciło do normy. Panowie pomóżcie co to może być? za co się zabrać ? Dodam że podłączałem wczoraj po incydencie auto pod kompa i na skrzyni zero błędów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: BMW E46 320i Problem ze skrzynią ZF5HP19 dziwny zgrzyt.
PostZamieszczono: 07 cze 2018 17:01 

mialem podobny problem,ale to dlatego ze kupilem strasznie wadliwe auto...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 cze 2018 19:11 

Ale co się dokładnie działo u Ciebie ?
U mnie jak na razie od tych dwóch zgrzytów wydobywających się ze skrzyni auto jeździ widać trochę ze inaczej zmienia biegi i je redukuje ale jeździ wydaje mi się ze to cisza przed burzą :D wie ktoś co to może być ???

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 cze 2018 08:41 

Panowie odpowie ktoś na mój problem ? Wczoraj chciałem sprawdzić olej w skrzyni i po odkręceniu korka olej dosłownie lał się!!! Upuscilem go trochę lecz dalej się ulewal czy było go za dużo ? Miał taki szary kolor jak przepalony olej. Przed sprawdzeniem przeprowadziłem procedurę olej rozgrzany odpalone auto we wszystkie tryby wszedłem na chwilę i na końcu włączyłem P i sprawdzałem stan oleju...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 cze 2018 16:07 

Kiedyś miałem bardzo podobnie z tym zgrzytem w tym aucie .Oddałem auto do mechanika i nawet mi nie powiedział o co chodziło , ale naprawił go.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 19 cze 2018 09:52 

A kiedy był ostatnio zmieniany olej? Może ktoś za dużo wlał i po rozgrzaniu zakłóca pracę skrzyni? Spróbuj go wymienić i zalać do stanu. Jak masz kanał czy najazd i odrobinę chęci to sam sobie z tym poradzisz, a przy okazji zobaczysz czy jakieś okruchy metalu z nim nie wypłyną.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]