Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 25 maja 2018 05:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW X5 E70 3.0 Si Problem z automatyczną skrzynią biegów
PostZamieszczono: 08 lut 2018 10:10 

Witam, w moim samochodzie problem ze skrzynią objawia się następująco. Po dłuższym postoju (przynajmniej 8h) nie mogę ruszyć autem. Wyskakują biegi zarówno do przodu jak i do tyłu. Dopiero gdy samochód się rozgrzeje skrzynia działa prawidłowo. Gdy czasami uda ruszyć się wcześniej, w czasie jazdy przy wyższych obrotach (powyżej 2500) wyskakuje błąd skrzyni. Po uruchomieniu ponownym samochodu już go nie ma, a jak poczeka się aż samochód złapie temperaturę nie ma żadnego problemu i auto jeździ normalnie. W lato wymieniłem olej (profilaktycznie, nie było żadnych złych objawów), i wszystko było w porządku, gdy pojawiły się niższe temperatury od ok 5st pojawiły się opisane wyżej problemy. Dodatkowo powiem (widziałem na forum post, w którym błąd spowodowany był złym ładowaniem, może ta uwaga będzie przydatna w rozpoznaniu problemu), że czasami przy wysokich (max) obrotach nawiewu pojawia się falowanie. Tak jakby nadmuch malał i zwiększał się. Miałem też wcześniej problem z akumulatorem. Po bardzo długim postoju ok 3 miesiące akumulator padł. Naładowałem go prostownikiem na max i do tej pory zawsze kręci niezależnie od temperatury.

Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0 Si Problem z automatyczną skrzynią biegów
PostZamieszczono: 12 lut 2018 17:08 

Mam ten sam problem. Proszę o odpowiedzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: BMW X5 E70 3.0 Si Problem z automatyczną skrzynią biegów
PostZamieszczono: 13 lut 2018 14:02 
Administrator

Może to być problem z mechatroniką. taki objaw mogą też dawać spadki napięcia w ukł. elektrycznym

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]