Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 26 cze 2019 20:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bmw e60 520d 177km strzelanie/szarpanie podczas odpalania
PostZamieszczono: 29 cze 2015 21:46 

Witam wszystkich. Jak widać jestem tu nowy.

Niedawno przesiadłem się z wysłużonej e46 na nieco nowszą e60 z 2008 z upragnionym automatem i już w drodze powrotnej po zakupie do Polski zauważyłem że ze skrzynią dzieje się coś niepokojącego. Zanim opiszę problem dodam że auto ma aktualnie 78 tyś km potwierdzone w salonie bmw gdzie było kupione i serwisowane do końca (kupując odebrałem auto po akcji serwisowej wymiany kompletnego rozrządu).

Auto podczas zapalania szarpie bądź inaczej strzela, podczas strzału czuć bujnięcie cała karoserią samochodu. Wertując internet natknąłem się na temat gdzie inne osoby mają podobny problem niestety nikt nie podaje jednoznacznej przyczyny. Jednej osobie udało się wyeliminować problem wymieniając konwerter na nowy, kolejna twierdzi że odpowietrznik skrzyni był uszkodzony. Dodam że zaniepokojony powyższym zostawiłem auto na niemal tydzień w polskim salonie BMW gdzie po tygodniu dumania i zapłacie prawie 600 zł za diagnostykę, uzupełnienie 0,4L oleju w skrzyni i dolania płynu do chłodnicy ( :roll: ) oraz updejt softu kompuera, przez telefon byłem zapewniany że problemu nie udało się odtworzyć, wracając do domu strzeliło kolejne 3 razy...
Dodam jeszcze że przed wymianą rozrządu problem już istniał, cierpliwie czekałem aż wykonana zostanie akcja serwisowa z nadzieją że rozwiąże problem. Dodam jeszcze że w polskim BMW diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnego błędu, przed całą tą akcją skrzynia działała bardzo płynnie, teraz po wydaniu kolejnych stówek mam wrażenie jakby sama skrzynia działała jeszcze płynniej, podczas jazdy nie ma już żadnych szarpnięć - jakaś różnica jest ale nie tu gdzie oczekiwałem...

Moje pytanie jest: czy zostało już tylko próbować wymieniając konwerter ? Jaki koszt tej cześci oraz wymiany ? Może ktokolwiek miałby jakiś inny pomysł ?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi ponieważ autko jest w gienialnym stanie i nie chciał bym wykończyć skrzyni przed dobiciem do 100tyś km. Skrzynia to ZF 6HP19

Pozdrawiam,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Bmw e60 520d 177km strzelanie/szarpanie podczas odpalani
PostZamieszczono: 01 lip 2015 12:21 
Administrator

ten problem nie pochodzi od skrzyni. Skoro podczas jazdy jest OK. Czy to nie przypadkiem dwumasowe koło?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 02 lip 2015 20:16 

Dzięki za odpowiedź. Analizując jak to wygląda na realoem to nie mam dwumasu tylko sprzęgło hydrokinetyczne które de facto jest głównym podejrzanym. Wertując internet napotykałem na przypadek gdzie ktoś miał zapowietrzone hamulce i podczas załączania D koła nie były blokowane i auto jakby chciało ruszać. Z drugiej strony mamy inne bmw w rodzinie a nawet 2 z automatami i tam nawet lekko naciskając hamulec przy zmianie na D nic nie szarpie :?

Może ktoś napisać czy do wymiany hydrokinetyka mtrzeba następnie uzupełniac olej/ wymieniać filtr, robic adaptacje skrzyni itp czy jest to niezależna część wymienialna bez ingerencji w skrzynie ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 lip 2015 15:50 
Administrator

A do czego wg pana jest ten konwerter mocowany? Wraz z wymianą hydrokinetyka trzeba wymiec olej z filtrem/miską. Adaptacja nie jest konieczna

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 lip 2015 16:36 
Administrator

Mogło się rozwulkanizować lub dostać luzu koło pasowe. Dwumasy nie ma w automacie. Wraz z wymianą hydrokinetyka trzeba wymiec olej z filtrem/miską. Adaptacja nie jest konieczna[/quote]

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 kwie 2019 08:57 

Witam,

Odkopię po latach ten temat gdyż może kogoś ciekawić jak się potoczyło z tą skrzynią. Hydrokinetyka nie ruszałem. Dzisiaj auto ma na liczniku 150 tyś km i podczas odpalania nadal potrafi szarpnąć tak jak problem opisywałem w pierwszym poście. Skrzynia działa w porządku, nie ma z nią do dzisiaj żadnych anomalii a z problemem szarpania przy odpalaniu zrobiła już 70 tyś km. Nie dzieje się to za każdym razem i jest mniej odczuwalnej (na początku potrafiło ruszyć budą) ale jednak czasem słychać.

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]