Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 26 cze 2019 20:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW e39 540iA (skrzynia 5HP24) - szarpie przy zatrzymywaniu
PostZamieszczono: 07 lip 2013 20:34 

Witam. Mam problem ze skrzynia biegow w mojej 1999 BMW e39 540i. Skrzynia biegow z tego co wiem 5HP24.

Jak sie smiga do przodu to przerzuca bez problemu, nawet nie czuc kiedy (chociaz czasami sie zdarza, ale bardzo rzadko, ze telepie jakby samochodem miedzy zmiana biegow, ale pozniej nagle zalapie i jest ok i samochopd ciagnie do przodu). Natomiast przy zatrzymywaniu czasami sie zdarza, ze jak samochod juz prawie sie zatrzymal to wtedy mega szarpie samochodem (na zasadzie ze skrzynia mi nagle hamuje samochod). Nie dzieje sie to czesto, powiedzialbym tak 1-2 razy na kazde 10 kiedy sie zatrymuje.
Jakis koles cos wspomnial, ze przerabial to u siebie w 528 i to bylo brak cisneinia? ze cos tam nie trzymalo? Nie wiem o co mu chodzilo, ale ogolnei chce doprowadzic to do porzadku i nie wiem czy mam to naprawiac (chociaz wszelkie naprawy skrzyn biegow automatycznych kojarza mi sie z mega kosztami) czy szukac nowej skrzyni biegow do siebie..

Wszelka rada mile widziana. I jezeli miala to byc kosztowna naprawa (rzedu 2-3tys) to mysle ze najrozsadzniejszym rozwiazaniem byloby szukac nowej skrzyni. Chyba ze to nie taki duzy i kosztowny problem?

Za wszelka rade z gory dzieki ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: BMW e39 540iA (skrzynia 5HP24) - szarpie przy zatrzymywa
PostZamieszczono: 08 lip 2013 17:10 
Administrator

Podłącz auto pod komputer i sprawdź błędy. Sadzę jednak, że bez wyjęcia się nie obejdzie.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 lip 2013 20:38 

Juz wstepnie sie umowilem na srode rano, bedzie podlaczony pod kompa i zobaczymy czy cos wyskoczy. Dziki za info :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 lip 2013 07:40 

chociaz dzisiaj rano zauwazylem jedna rzecz. Przez pierwsze 10km skrzynia dziala bez zarzutow. Ale jak sie pozniej rozgrzeje, to nawet i moze co drugi raz szarpnac przy zatrzymywaniu sie. Dzieje sie to jak samochod zwalnia, i kiedy wrzuca na 1 przy predkosci okolo 5 (+-) na godzine..

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 sty 2018 12:58 

Witam

Mam bardzo podobny problem w e53 4.4i m62tub44 / 5hp24

Objaw identyczny po przejechaniu dystansu ok.10-15km. Na zimnym silniku problemu nie ma.
Co dziwne kiedy obroty silnika są wyższe np. włączone światła mijania lub klimatyzacja objaw jest łagodniejszy, praktycznie nie wyczuwalny. Widać tylko na obrotomierzu delikatny spadek obrotów na ok.sekundę. Olej w skrzyni mam wymieniony dynamicznie na oryginalny ZF8. Stary olej podczas wymiany był klarowny bez opiłków.

Czy koledze udało się znaleźć przyczynę ?

auto Józefów z czym jest problem w tym modelu skrzyni, że jest taki objaw?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 lut 2018 13:51 
Administrator

Raczej z elektryką. Skoro przy obciążeniu objaw niewyczuwalny...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 paź 2018 22:09 

Cześć,
czy ktoś ustalił co było powodem tego problemu? Mam identyczne objawy tyle, że w modelu e39 2001 540i. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. U mnie sytuacja wygląda identycznie + na skrzyni jest widoczny wyciek oleju. Auto kupiłem kilka dni temu - czy stan oleju może wpływać na takie zachowanie skrzyni?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]