Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 lis 2017 19:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Laguna 3phI 2.0T problem
PostZamieszczono: 28 maja 2015 09:48 

Witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post na forum!

Mam 2 problemy ze skrzynią w moim samochodzie.

Pierwszy polega na tym, że po szybszej jeździe (z prędkościami autostradowymi tj. 140-150 km/:) przy przejechaniu mniej więcej co najmniej 30 km, po zwolnieniu i zatrzymaniu (w taki sposób że np. zjeżdżam zjazdem z autostrady i po 1km są światła - zatrzymuje się i ruszam) skrzynia przeciąga zmianę z 3. na 4. bieg, przy zmianie tych biegów jest też delikatne szarpnięcie. Problem natamiast nie występuje gdy np. zjadę na parking i postoję z 10 min lub po zjeździe z autostrady przejadę spokojnym tempem (tak do 120km/h) z 5km.

Drugi problem polega na tym, że wczoraj podczas jazdy w mieście i staniu na światłach zauważyłem, że dosłownie dwa razy podświetliła mi się literka R przybselektorze biegów. Zamigała a potem już normanie świeciła się tylko literka D. Był to jedyny objaw bo na wyświetlaczu komputera nic się nie zmieniło - cały czas paliło się D a samochód pracował normalnie, obroty stały czasy ok 800 obr/min i nic nie szarpało.

Samochód jest z 2010R. Przebieg 185500 km. Olej w skrzyni zmieniany dwa razy, pierwszy po 136000 km drugi raz przy 176000 km.

Proszę o pomoc w określeniu możliwej(ych) przyczyny problemu, ew. kosztów naprawy oraz czy jest sens wg coś robić już teraz czy czekać na pogorszenie stanu rzeczy.

Pozdrawiam
Jędrek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Laguna 3phI 2.0T problem
PostZamieszczono: 02 cze 2015 10:07 
Administrator

pierwszy problem świadczy o tym , że niedługo trzeba będzie wymienić sterownik hydrauliczny bo on jest przyczyna problemu . co do drugiego nie wiadomo dlaczego pojawiła się R , należałoby przeprowadzić diagnostykę i sprawdzić czy pojawił się błąd

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]