Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 lis 2017 19:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ESPACE III 3.0 V6 24v ZF-4hp20
PostZamieszczono: 10 paź 2014 00:29 

Auto zgasło w czasie jazdy ok 100-90km/h (wcześniej skrzynia pracowała poprawnie). Po szybkim odpaleniu (w czasie jazdy i przy 90km/h niestety) zaczęła wyć i świszczeć. Po powrocie ok 3-4 km zaczęła gubić biegi. Na tę chwilę (nie jeździłem już) po wbiciu z D na np R trzeba wyłączyć silnik i uruchomić ponownie ponieważ biegi nie zawsze załączają się. Auto na D jest też dosyć słabe. I cały czas słychać wycie lub takie szumienie (jak na filmie) Przejechane ok 214tyś. Poprzedni właściciel oddawał skrzynię do remontu przy 180tyś.... niby...

film z pracy po uruchomieniu i pracy na N.

https://www.youtube.com/watch?v=vi0dt-G8v2k

Wiem, że to wróżenie z fusów ale prosił bym o jakąś podpowiedź bo do najbliższego serwisu ASB mam 35km (warsztat nie ma za dobrych opini..) i szczerze nie wiem co dalej robić z autem.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: ESPACE III 3.0 V6 24v ZF-4hp20
PostZamieszczono: 15 paź 2014 10:33 
Administrator

na pewno sprzęgło hydrokinetyczne do wymiany a przy okazji wyjętej skrzyni należy ją zweryfikować czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 gru 2014 01:11 

Witam ponownie
Udało mi się kupić skrzynię z auta z uszkodzonym silnikiem żeby było fajniej skrzynia jest po remoncie ok roku temu z gwarancją i dokumentacją naprawy.
I na tym dobre wieści się kończą. Skrzynia dzisiaj wylądowała w aucie, został uzupełniony do stanu olej i nic już nie trzeszczy i nie szumi ale... no właśnie i nic też nie działa.... zero reakcji na jakąkolwiek zmianę pozycji drążka.

Niestety na diagnostykę muszę czekać do piątku a jestem ,,lekko,, zaniepokojony...
Teraz takie pytanie

Czy przy wymianie skrzyni na inną z ,,obcego,, auta wymagane jest programowanie sterownika skrzyni ? ewentualnie czy jakimś rozwiązaniem było by podłączenie sterownika który pracował oryginalnie z tą skrzynią w aucie dawcy bo taki będę miał dosłany od właściciela dawcy ??

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2014 14:44 

Witam !
skrzynię trzeba adaptować.
Pozdrawiam Piotr.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2014 15:12 

Ale jakiekolwiek oznaki życia chyba powinny być ...cokolwiek ? czy nie ? Udało mi się zwerbować mechanika żeby zrobił diagnostykę dzisiaj nie w piątek .. zobaczymy...

Konwerter jest dobrze osadzony ( bo i nie uda się skręcić skrzyni z silnikiem w tym aucie jeżeli nie zrobi się tego poprawnie) Sprzedający także zapiera się nogami o telefon że autem wjechał do warsztatu przed demontażem i wszystko musi być OK.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2014 15:43 
Administrator

Przy montażu skrzyni mechanicy złamali konwerterm zęby na pompie olejowej. Stąd żadnej reakcji przy wrzucani R i D

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2014 22:32 

Dzięki za informację. Niestety swojego mechanika nie podejrzewam bo widziałem jak to było robione. Konwerter osadzał z wyczuciem i bez walenia czy dociskania na chama. Nie wiem jak można to zrobić delikatniej... Nic zostaje poczekać teraz na decyzję sprzedającego.
Dziękuję za informację.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 22 gru 2014 10:36 
Administrator

Jak mu konwerter nie wskoczył na 3 razy (etapy) to złamał zęby dokręcając skrzynie do obrysu silnika

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 22 gru 2014 11:00 

Niby wszystko weszło jak napisane wyżej. Dumaliśmy jeszcze z mechanikiem nad starym zestawem i szczerze nie ma opcji normalnego skręcenia zestawu - bez skręcania mocno na chama jeżeli konwerter nie zazębi się prawidłowo. Nic.... w sobotę skrzynia będzie zrzucana ponownie...

Jeszcze tylko jedno pytanie .. Jeżeli jednak jest jak Pan pisze i zrobiono to jednak niewłaściwie (chociaż wydaje mi się że wszystko przy montażu przynajmniej wyglądało OK) które zęby będą połamane ?? Wieloklin na wałku czy zęby w konwerterze ?? Bo przy pompie poza wypustkami na zazębienie konwertera nie widać żadnych łopatek czy zębów.

I już nie męczę.

Spokojnych i zdrowych Świąt

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 gru 2014 16:52 
Administrator

zęby na pompie olejowej miałem na myśli. W szyjce konwertera sa na nie wypustki (wycięcia). na te wypustki należy trafić zębami pompy. W przeciwnym razie zęby będą złamane. Jak zdejmiecie konwerter ze skrzyni trzeba zobaczyć przy uszczelniaczu popmy

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]