Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 lis 2017 19:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vel satis 3.0 dci duże spalanie po wymianie sterownika
PostZamieszczono: 02 mar 2014 19:35 

Witam.
Mam problem ze swoją skrzynią su1. Jestem jakiś czas po wymianie sterownika hydraulicznego i zaworów z innej skrzyni dodam że był to skrzynia od espace z nowszym numerem na rozdzielaczu(stare oznaczenie na rozdzielaczu to T1 9168 nowy rozdzielacz miał o ile dobrze pamiętam T5) . Wcześniej był problem z uderzeniami przy postoju na światłach oraz nie płynne z poślizgiem przełączenie z 2 na 3.Obecnie po wymianie problem z uderzeniami znikł natomiast brak płynności przy przełączeniu z 2 na 3 pozostał. Dodatkowo wydaje mi się że skrzynia przy normalnej jeździe delikatnie przeciąga biegi. jeśli mocniej wcisnę pedał przełącza ok. Mam duży problem ze spalaniem po wymianie sterownika. Wcześniej było na poziomie ok 9l/100km obecnie to nawet 12-13 l/100km.
Czy po wymianie potrzebna jest adaptacja elektrozaworów i czy mój problem ze spalaniem może być tym spowodowany?.Czy wersja płyty sterującej może mieć tu znaczenie? Dodam że po wymianie odczuwam lekkie szarpnięcia przy zmianie biegów z 4 na 5.Płytę wymieniałem sam ok 1,5 roku temu.
Z tego co pamiętam to przełożyłem jeszcze elektrozawór 5 biegu ze starej płyty, ponieważ w nowym sterowniku miał inny kolor wtyczki.Proszę o pomoc i ewentualne uwagi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Vel satis 3.0 dci duże spalanie po wymianie sterownika
PostZamieszczono: 04 mar 2014 17:49 
Administrator

Elekytrozawory trzeba założyc nowe i bedzie prawdopodobnie po problemie. Chodzi o trzy głowne zawory cisnieniowe

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]