Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 16 gru 2018 09:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vel Satis 3.5 su1 aw55-50 tryb awaryjny POMOCY bład DF 097
PostZamieszczono: 06 sty 2014 17:20 

Witam wszystkich czytelników. Chciałbym prosić o poradę ponieważ ręce opadają - może najpierw podstawy samochód to: Renault Vel Satis 3.5 (vq35de) 03r spięty ze skrzynią aw55-50sn ozn SU1 010 przebieg 120 000km (pewny). ale do sedna Jadąc stałą trasą ze stałą prędkością zauważyłem że skrzynia wskoczyła w tryb awaryjny (tylko 3 bieg) po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta wszystko jest ok przez powiedzmy 5-10km aż do ponownego wybicia trybu awaryjnego. Podjechałem więc do najbliższego serwisu Asb gdzie usłyszałem bez diagnozy komputerowej i przejażdżki że skrzynia do rozłożenia i kapitalnego romontu ( tej sytuacji chciałem uniknąć ponieważ do powyższego incydentu skrzynia pracowała idealnie) tak więc poprosiłem o diagnostykę komputerową. (za jedyne 150pln) i tu problem ponieważ diagnozowany by testerem o nazwie lunch gdzie błędy są inaczej kodowane i wyszło - tylko po przejściu w tryb awaryjny bo bez niego czysto

DF 097 Converter lock- Active up, Clutch slip

i tylko to lecz panowie z serwisu gadka jak poprzednio skrzynia z wozu do rozebrania sterowniki do wymiany itd w skrucie ponad 6 tyś zaś do wystąpienia trybu awaryjnego czyt. powyższego błędu skrzynia pracuje bez zastrzeżeń. Olej stosunkowo czysty.
Proszę o pomoc - od 4 dni noce zawalam i nikt nie miał takiego tematu jak ja. Ponadto utrudnienie jest równiez rozczytanie błędu ponieważ mój błąd w takim skrucie jak jest nigdy nie był poruszany na żadnym forum.

Na aktualną chwilę wszystko chyba wskazuje na konwerter proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii ew koszt regeneracji lub czy jest sens wsazać używkę koszt ok 300zł lecz demontaż skrzyni 800... za każdą odpowiedź będę wdzięczny zaś jeśli ktoś przerabiał temat i zna rozwiązanie to 781 787 281 Liczę na państwa pomoc i że ten temat przyda się "potomnym" Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Vel Satis 3.5 su1 aw55-50 tryb awaryjny POMOCY bład DF 0
PostZamieszczono: 07 sty 2014 16:37 
Administrator

problem jest dość typowy. Wychodzi sprzęgło hydrokinetyczne. Trzeba je wyjąć i zregenerować. Koszt wyjęcia to 600 zł. regeneracja 0d 800 do 1400zł

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]