Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 23 wrz 2018 23:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: proszę o radę espas 4 automat
PostZamieszczono: 26 lis 2013 19:29 

Witam wszystkich .Mam jakby problema z moją skrzynia automatyczną .Ostatnio zauważyłem że delikatnie szarpie przy zmianie z3 na 4 oraz z 4 na5 dodam ze tylko przy delikatnym dodawaniu gazu.Jeśli jadę trochę ostrzej mocniej przyspieszajac to wszystko jest ok biegi ładnie wskakują.Auto ma 213tyś.przelotu i nie wiem kiedy i czy był zmieniany olej.W ASO mówią że się oleju w tych skrzyniach nie wymienia lecz czytając forum to totalna bzdura .Silnik w moim espasie to 3.0 dci.Podczas ostrego hamowania też nie ma żadnych szarpniec .Może znacie jakieś metody domowej diagnozy skrzyni.Dzięki za porady i pozdrawiam serdecznie .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: proszę o radę espas 4 automat
PostZamieszczono: 02 gru 2013 17:20 
Administrator

Domowej diagnozy nie stosujemy :D proszę podłączyć auto pod kompa i sprawdzić błędy

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 gru 2013 19:54 

Cześć forum .No dobrze nie tyle chodzi o diagnozę domową ale o jakieś rady fachowców którzy z automatami mają do czynienia na codzień .Do Jozefowa mam jakieś 180 km.i trochę brak czasu na dojazd i podłączenie pod komputerową diagnozę .Pozdrawiam .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 gru 2013 21:10 
Administrator

pod komputer mozna podłączyć w każdym warsztacie ale jesli występują szarpnięcia to w tych skrzyniach zazwyczaj jest to spowodowane uszkodzonymi elektrozaworami i po podłączeniu komputera żadne błedy sie nie pojawią gdyz sa to problemy hydrauliczne

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 sty 2014 18:20 

Cześć .No dobrze jak komputer nie pokazuje że to wina elektrozawozów to jak można zdiagnozowac tą przyczynę .Jutro wybieram się na komputer i proszę o radę na co zwrócić szczególną uwagę przy takiej diagnozie.Jak dokładnie ma wyglądać takie badanie.Dzięki i pozdrawiam .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 sty 2014 13:02 
Administrator

jesli uszkodzone są elektrozawory ciśnieniowe w tej skrzyni to komputer tego NIGDY nie pokaże , zużywaja się one hydraulicznie i stąd sa szarpnięcia przy zmianach biegów . czasami komputer pokazuje błąd elektrozaworu ale jedynie jesli jest uszkodzony elektronicznie tzn robi zwarcie a skrzynia w takim przypadku pracuje w trybie serwisowym

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 16 sty 2014 20:06 

Cześć panowie .Byłem na wymianie oleju w silniku i kiedy auto było w górze na podnosniku zauważyłem ze silnik i skrzynia automatyczna skrecona jest na czerwony sylikon czy coś tam podobnego.Wy widzieliście już wiele tych skrzyń więc powiedzcie czy fabrycznie w ten sposób się to składa czy może była naprawiania?Dzięki .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 19 sty 2014 20:23 
Administrator

skrzynia przez producenta składana jest na różowy silikon

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 19 sty 2014 21:51 

Dzięki za odpowiedź jest on taki różowy tylko takie ma niechlujnie "fugi "wystające więc pomyslalem ze ktoś ją naprawial .

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]