Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 16 gru 2018 11:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem Laguna II 1.8 16 V DP0
PostZamieszczono: 15 paź 2013 14:34 

Mam taki problem, otóż czasami po wrzuceniu wstecznego biegu skrzynia przechodzi mi w tryb awaryjny. Najczęściej dzieje się tak rano. Przejadę koło 3 km wrzucam wsteczny i zapala się tryb awaryjny. Do przodu jeździ normalnie, biegi zmienia bez szarpania, tryb awaryjny przy jeździe do przodu nigdy mi się nie włączył.

Druga sprawa to brak na wyświetlaczu podświetlenia R gdy jest włączony wsteczny. Zdjąłem linkę z wybieraka bo myślałem, że jest źle wyregulowana, ale zmieniając położenia ręcznie, samym wybierakiem przy skrzynie, w żadnym położeniu nie pokazuje mi na wyświetlaczu R.

Proszę o jakąś diagnozę tych problemów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problem Laguna II 1.8 16 V DP0
PostZamieszczono: 15 paź 2013 16:36 
Administrator

brak na wyświetlaczu R to sprawa pozycjonera. Z pierwszym problemem tez może mieć on związek, choć niekoniecznie musi tak być. Trzeba sprawdzić błędy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problem Laguna II 1.8 16 V DP0
PostZamieszczono: 15 paź 2013 17:34 

Po lekturze opc-gelsenkirchen odnośnie tej skrzyni biegów, chyba nie jest wyregulowany pozycjoner. Robię dokładnie w/g opisu tzn: wrzucam na Neutral i podłączam miernik do wypustów do regulacji położenia pozycjonera. Powinno być zwarcie czyli 0 Ω, a u mnie cały czas na 1 Ω czyli rozwarcie. Nie próbowałem dzisiaj tego przestawiać, bo coś mnie połamało i ciężko mi się schylać. Jak myślisz czy idę dobrym tropem żeby rozwiązać ten problem? Błędów na razie nie podam bo mam problem żeby się połączyć z Laguną.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]