Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 cze 2018 15:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Renault Espace III 3.0 16v 1998 r
PostZamieszczono: 10 sty 2014 14:14 

Witam
Problemów ciąg dalszy.
Po wymianie na używana skrzynie ad8 auto ciągle nie zmieniało biegów i tak jak w otrzymanej podpowiedzi okazało się ze jednak wiązka elektryczna jest uszkodzona. Elektryk zrobił całkiem nowa instalacje i skrzynia zaczęła działać.
Warsztat, który robił przekładkę wlał nowy olej (mechanik stwierdził ze był koloru czerwonego) Szef jednak w programie komputerowym wyszukał espace 3 z silnikiem 24v, w którym jest chyba 4hp20
I wlał ATF ESSO LT… koloru żółtego.
Samochodem przejechałem kilka dziesiąta kilometrów i wszystko było ok.
Po jakimś czasie przy spokojnej jeździe zaczął przełączać na tryb serwisowy.
Podjechałem na warsztat żeby sprawdzili stan oleju. Mechanik odkręcił korek, który jest w skrzyni powyżej miski olejowej (gdzieś mniej więcej w połowie) i tam tędy dolał ok 1 litra oleju ATF DEXTRON IID.
Po wyjechaniu z warsztatu auto zaczęło szarpać przy przerzucaniu na 3 bieg włączał się tak jakby luz obroty silnika się zwiększały i za chwile już pokazywał błąd i jechał na serwisowym.
Zmieniono olej w skrzyni (bez płukania) wymieniono filtr (stary był zanieczyszczony z drobnymi opiłkami) nalano ATF DEXTRON IID.
Teraz jak ruszam to jest mocne szarpniecie i słychać mocne uderzenie tak jakby bez sprzęgła na siłę włączyć jedynkę, (ale czasami udaje się ruszyć płynnie), ale i tak zmieni z 1na 2 i wskakuje na awaryjny.
Ruszając z awaryjnego tez czuje delikatne szarpanie. Z wstecznym biegiem ta sama sytuacja.
Podczas jazdy czuje tak jakby momentami cos go delikatnie blokowało zwalnia i za 2 sekundy jedzie normalnie.
Zauważyłem tez ze różne jest zużycie paliwa (przy normalnej jeździe tych samych warunkach pogodowych) raz spalił nawet 20l teraz spala 15l a jak zmieniał biegi to spalał ok 13l
Byłem w serwisie i podłączyli go do starej walizki i stwierdzili ze przy przełączaniu biegów w skrzyni momentami pojawia się duże ciśnie na elektrozaworach, ale do końca nie wiedza, co się dzieje.
Proszę napisać, co pan sadzi o tym wszystkie . Czy zawinił olej czy może są inne przyczyny?
Z góry dziękuję.
Wszystkiego Najlepszego W Nowym 2014 roku.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 sty 2014 12:59 
Administrator

olej nie był przyczyną . jesli problemy pojawiają się przy zmianach to przyczyna moga być elektrozawory o których wspomniał serwis

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 sty 2014 16:11 

Warsztat proponuje mi płukanie skrzyni i wlanie preparatu, który ja przeczyści.
Jeżeli elektrozawory to czy po takim zabiegu jest szansa na poprawę?
Mam jeszcze tą uszkodzoną skrzynie z dobrymi elektrozaworami tylko ze olej w niej był czarny z opiłkami. Jaka jest szansa że będą działać?
Dziękuję i Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 sty 2014 17:32 
Administrator

Pomoże tylko wymiana elektrozaworów na nowe.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 sty 2014 16:33 

Witam
Elektrozawory wymienione. Zmienilo sie to ze jak wrzuce recznie 2 bieg to zmieni i jedzie (blad nie wyskoczy) ale przy zmianie na 3 raz jezdzi dluzsza chwice bez problemu a innym razem zaraz wskoczy na serwisowy. Przy wlaczeniu na D zawsze po zmianie z 1,2 i 3 natychmiast wyskoczy service. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]