Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 12 gru 2017 12:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Safrane 3.0 V6 12V AD8
PostZamieszczono: 08 gru 2012 10:50 

Problem pojawia się po każdym kilku godzinnym postoju a mianowicie po uruchomieniu silnika kontrolka skrzyni nie gaśnie za to SERVICE gaśnie,wystarczy żeby popracował ok 2 minut lub wystarczy przejechać 500 metrów po czym zgasić i uruchomić ponownie i już wszystko jest ok.Gdy kontrolka się świeci skrzynia śmiga w trybie awaryjnym na 3 biegu.
Zastanawia mnie co to może być bo nie są to typowe objawy padania skrzyni.
Aha,nie ma znaczenia czy samochód stoi na dworze w mrozie całą noc czy w ciepłym garaży cały dzień zawsze po uruchomieniu kontrolka się świeci.Zaczęło się kilka dni temu przy roztopach.
Jakieś sugestie?

EDIT:
Olej w ASB wraz z filtrem był wymieniany statycznie rok temu i auto przejechało od tamtej pory tylko 10000km.
Po zgaśnięciu kontrolki skrzynia pracuje płynnie,jak kontrolka się świeci przy włączeniu R czuć delikatne szarpnięcie,podczas włączania D nic takiego nie zachodzi.Na wciśnięcie mocne gazu skrzynia redukuje tak jak powinna,podczas pracy na "S" też jest ok(kiedy nie pracuje oczywiście w trybie awaryjnym)
Wiem,że te skrzynie to porażka ale samochód ma przebieg ok 160000km a podczas wymiany oleju i filtra olej był ok,nie przypalony i w filtrze nie zauważyłem opiłków metalu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Safrane 3.0 V6 12V AD8
PostZamieszczono: 10 gru 2012 16:31 
Administrator

pewnie zawiesza się elektrozawór ciśnieniowy.powinien wyjść błąd na kompie. Proszę sprawdzić!

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 gru 2012 19:01 

podjadę na komputer...dzisiaj rano ani po południu się nie zapaliła kontrolka.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 mar 2013 22:14 

podłącze się pod temat mam safrane 3,0 w automacie i auto normalnie jezdziło po czym zgasiłem i po ponownym odpaleniu po ok 45 min zaczęła się jakby ślizgać na 1 i 2 biegu na a na dalszych jedzie już normalnie co mogło się stać błędów żadnych nie wywala i ew jaki może być koszt remontu takiej skrzyni

P.S safrane jest z 94 r skrzynia AD8

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 11 mar 2013 16:17 
Administrator

jeśli skrzynia ślizga się to problem jest zazwyczaj mechaniczny . aby stwierdzić co jest uszkodzone przypuszczam że należy ją rozebrać i zweryfikować

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]