Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 12 gru 2017 11:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Renault Megane RT 1.6 (1997) nie zmienia biegów
PostZamieszczono: 08 lis 2012 22:22 

Mam problem z Megane RT 1.6 (benzyna+LPG) z 1997 r. Wczoraj odbierałem auto z serwisu (wymiana rozrządu z pompa wodną, oleju z filtrem, świec, płynów, filtrów, czyszczenie klimy, naprawa hamulca ręcznego (wymiana cylinderków, szczęk i płynu hamulcowego).. czyli teoretycznie nic bezpośrednio wspólnego ze skrzynią biegów i sprzęgłem.

Po odpaleniu samochodu na podnośniku zaczęła świecić lampka kontrolna usterki elektronicznej (wg. instrukcji - usterka w układzie wtrysku paliwa, automatycznej skrzyni biegów lub automatycznym sprzęgle).

W trakcie jazdy objawem usterki jest brak przełączania biegów (samochód jedzie poprawnie do przodu i do tyłu, jednak nie redukuje biegów przy zwalnianiu i nie wrzuca na wyższy bieg przy przyśpieszaniu, "ciągnąc" jakby na jednym biegu).

Diagnostyka nie wykazała żadnych błędów. Natomiast diagnosta zauważył, że mimo zmiany położenia dźwigni zmiany biegów zmiana ta nie jest wykrywana przez komputer. Myślę, że tu należy szukać przyczyny problemów. Czy mogę liczyć na jakieś sugestie? Mechanicy są bezradni i brakuje im koncepcji (zakład nie specjalizuje się w automatycznych skrzyniach). Będę bardzo wdzięczny.

Grzegorz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Renault Megane RT 1.6 (1997) nie zmienia biegów
PostZamieszczono: 09 lis 2012 00:41 
Administrator

jesli skrzynia pracuje w trybie awaryjnym to musi byc komunikat o błędzie , czy auto było testowane oryginalnym skanerem ?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]