Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 12 gru 2017 12:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: laguna 3.0 V6 24V - skrzynia 4HP-20 brak 4 biegu
PostZamieszczono: 13 cze 2012 13:54 

Witam,

mam problem i jednocześnie pytanie. Posiadam Lagunę L1 PH2 z 99r z silnikiem 3.0 V6 24V z automatyczną skrzynią 4HP-20. Od jakiegoś czasu przy przełączaniu na 4 bieg skrzynia wydawała dziwny dźwięk "rzężenia" zgrzytania (pozostałe biegi zmieniała normalnie). Od kilku dni ten odgłos się nasilał. Aż w końcu przedwczoraj będąc w trasie przy próbie zmiany skrzynia tak jakby przeskoczyła i już 4 biegu nie chciała wrzucić (obroty wzrosły na maxa - a auto nie chciało ciągnąc). Włączył się tryb awaryjny i kontrolka skrzyni. Po zresetowaniu kluczykiem kontrolka znika i skrzynia pracuje normalnie, ale tylko do 3 biegu. Przy próbie przełączania na 4 bieg to samo. Powrót do domu kontynuowałem na trybie D3 i jakoś udało się dojechać do domu (poza większym spalaniem oczywiście). Dzisiaj zauważyłem, że podobny problem zaczyna się pojawiać gdy skrzynia przerzuca na 3 bieg w trybie D3.
Dodam, że 2 tygodnie temu zmieniłem olej (problem ze zgrzytaniem przy przełączeniu 4 biegu występował również przed wymianą). Nie wiem kiedy był wcześniej wymieniany olej (auto kupiłem miesiąc temu) w tej chwili auto posiada 266 tyś km
co może być przyczyną i jaki koszt naprawy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: laguna 3.0 V6 24V - skrzynia 4HP-20 brak 4 biegu
PostZamieszczono: 14 cze 2012 12:13 
Administrator

Prawdopodobnie przyczyna są uszkodzenia mechaniczne w skrzyni. koszt naprawy można podać dopiero po rozebraniu skrzyni.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]