Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 12 gru 2017 12:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Renault scenic 2001r 2,0 16V problem ze sterownikiem
PostZamieszczono: 01 maja 2012 18:34 

Szanowni Państwo, mam problem z renault scenikiem,automat, rocznik 2001, silnik 2,0, 16V; główne ,,dolegliwości" auta:
- auto ma problem z przełączeniem biegów, bardzo ciężko się rozpędzić np. do 40-stki, najgorzej gdy muszę się zatrzymac np. na światłach i ruszyć, wygląda to tak, ze auto ma 20 na liczniku, buczy , pedał gazu nie reaguje, po przejechaniu ok 50/100metrów jest zgrzyt i auto przyspiesza
- często przy prędkości 40-50 blokuje się pedał gazu , który odblokowuje się-choć nie zawsze- po przejechaniu np. 1km
-zdarzają się sytuacje, ze auto przy próbie przyspieszenia samoistnie zwalnia,taka sytuacja ma [b]tez miejsce przy wjeździe pod górkę[/b]
-zdarza się, ze auto samoistnie przyspiesza
-cały czas świeci się ikonka sygnalizująca prawdopodobnie błąd sterownika

Auto trafiło na warsztat elektromechaniczny, zostało podpinane 3krotnie pod komputer w celu ustalenia diagnozy, niestety za kazdym razem odsyłano mnie z niczym ( dowiedziałam się, ze auto ma jakiś błąd w komputerze i dlatego nie mozna ustalić co jest przyczyną awarii auta). Inny elektromechanik postanowił samodzielnie dostać się do błędu sprawdzając kabelek po kabelku i końcowa jego diagnoza: sterownik skrzyni biegów do wymiany.
Bardzo proszę mi powiedzieć czy faktycznie sterownik może być przyczyną tylu nieprawidłowości, czy może do wymiany/naprawy są inne rzeczy. wolałabym mieć pewność czy jest sens kupowania sterownika bo może się zdarzyć, ze do naprawy są inne części. Violetta

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Renault scenic 2001r 2,0 16V problem ze sterownikiem
PostZamieszczono: 06 maja 2012 16:11 
Administrator

Myślę że od sterownika należy zacząć , może nie od razu go wymieniać ale na pewno nalezy przejrzeć i sprawdzić

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 02 lip 2012 08:55 

Witam Państwa ponownie, auto wróciło po m-cu z warsztatu, zostały wymienione (niby) elektrozawory ciśnieniowe + sterownik+ zrobiona była regeneracja skrzyni biegów+ wymiana oleju. Po przejechaniu 200km problem wrócił, znów pali się ikonka sterownika i auto zachowuje się jak przed oddaniem na warsztat. W czym zatem może tkwić problem?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 02 lip 2012 14:54 
Administrator

Proponuję sprawdzić wiązkę elektryczną. Skoro nie skrzynia i nie sterownik hydr - pozostaje komputer albo wiazka.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]