Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 lis 2017 19:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Laguna 1ph2 - szarpanie przy ruszaniu
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 16:05 

Witam :)

Mam następujący problem z moją automatyczną skrzynią biegów. Wszystko działa prawidłowo do momentu kiedy (tak mi się wydaje) nagrzeje się olej w skrzyni biegów. Wtedy kiedy ruszam np. ze skrzyżowania, tzn zwalniam nogę z hamulca, a następnie dodaję gazu samochód mocno szarpie, tak jakby wyskakiwał z "czegoś", po czym kontynuując jazdę na dłuższym prostym odcinku kolejne biegi zmienia prawidłowo bez jakiś przeskoków czy opóźnień. Dodatkowo zaobserwowałem także, iż pomiędzy zwolnieniem nogi z hamulca, a przed dodaniem gazu samochód zachowuje się jakby był na luzie, tzn jeśli stoi samochód na jakiejś górce potrafi zaczynać się staczać mimo iż dźwignia biegów jest w pozycji "D".

Wymieniałem już trzy razy olej w skrzyni biegów (wlewany był RAVENOL Dexron III H) oraz ostaniu dodałem dodatek do oleju LUBEGARD ATF PROTECTANT - niestety nic z tego nie pomogło.

Czy byliby Państwo w stanie określić co dolega mojej skrzyni? Byłem w ASO Renault, jednakże oni nie pomogli. Zalecili wymianę górnej poduszki silnika, wymieniłem ale bez efektu, dodatkowo wymieniłem poduszkę pod skrzynią biegów ponieważ okazało się iż ta była w bardzo kiepskim stanie - jednakże problemu to nie rozwiązało.

Ewentualnie ile kosztowała by diagnostyka, czy przegląd?

Mój samochód to Renault Laguna 1 ph2 z 1999 roku, silnik 2.0, 84kw, skrzynia biegów automatyczna (chyba DP0).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Laguna 1ph2 - szarpanie przy ruszaniu
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 18:39 
Administrator

diagnostyka w naszej firmie jest bezpłatna i w tym przypadku dopiero po niej moglibysmy cos więcej powiedzieć , gdyz po opisie uszkodzeń trudno powiedzieć co może być przyczyną takiego zachowania

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 wrz 2011 21:41 

Dziękuje za szybką odpowiedź:)

A czy podejrzewają coś Państwo? Wiem, że bez diagnostyki to trochę ciężko określić, ale zastanawiam się z jakimi kosztami może wiązać się wyeliminowanie tego problemu?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 wrz 2011 22:41 
Administrator

niestety bez diagnostyki na prawdę trudno cokolwiek powiedzieć

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 paź 2011 09:50 

Przepraszam, że jeszcze zawracam głowę, ale dziś doszedł jeszcze jeden objaw, tzn okazuje się że takie szarpniecie (albo bardzo podobne) występuje także kiedy wrzucam bieg "R" i dodaje gazu - tak przytrafiło mi się wczoraj po przejechaniu pewnego dystansu.

Przy okazji, czy zły poziom oleju w skrzyni biegów (za mało lub za dużo) może powodować takie problemy? Ewentualnie czym objawiałby się fakt błędnej ilości oleju w układzie skrzyni?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 paź 2011 15:45 
Administrator

jeśli jest zbyt niski stan oleju to problemy są zazwyczaj gdy auto jest zimne , rusza z opóźnieniem , po gwałtownym hamowaniu nie chce ruszyć ... gdy oleju jest zbyt dużo zostaje on wyrzucony odpowietrznikiem

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 02 paź 2011 14:26 

1. Czyli o ilość oleju w układzie mogę być chyba spokojny, a idąc dalej jeśli kolor oleju nadal nie jest "malinokowy" (czyli takiego koloru jaki wlewa się nowy) może powodować problemy ze zbyt szybkim się przegrzewaniem oleju oraz opisane wyżej szarpania?

2. W przedostatnim poście dodałem iż szarpanie wystąpiło ostatnio przy ruszaniu na wstecznym biegu, czy to nadal nie wyjaśnia lub nie określa bardziej powodów wystąpienia tych problemów?

3. Czy diagnostyka w moim przypadku zajęła by dużo czasu> Czy to raczej polegałoby na podłączeniu samochodu pod "komputer" i przeprowadzenie diagnostyki? A może niezbędne byłby zostawienie u Was auta na kilka dni?

4, Czy jeżdżenie samochodem z taką "usterką" jaka występuje w moim przypadku może być bardzo ryzykowne, w szczególności na dłuższą trasę? Zakładam że trudno to określić :/

Wiem że zadaję dużo pytań ale mam do waszego zakładu trochę kilometrów (pochodzę z okolic Radomia) i nie chciałbym jechać nie wyjaśniając wszystkich niejasności :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 03 paź 2011 00:04 
Administrator

diagnostyka zajmie 20-30 minut i zostanie wykonana na poczekaniu . generalnie jeżdżenie z niesprawną skrzynią powoduje powiększanie się uszkodzeń . olej się zużywa , i na skutek eksploatacji/zużycia zmienia kolor

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 paź 2011 10:28 

chyba się niedługo wybiorę do Was na diagnostykę, czy należy się przedtem umówić na jakiś termin? Interesowałby mnie także sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni biegów, czy jest prawidłowy - jaki to koszt?

Ostatnio pytałem czy jazda z taką usterką może się źle skończyć, ponieważ musiałem wybrać się w trasę. Wczoraj zrobiłem na trasie trochę ponad 170km (w obie strony), w większości bez zatrzymywania się - zaobserwowałem takie trochę dziwne zachowanie, tzn kiedy chciałem zwolnic i hamowałem do mniejszej przepości, występowało leciutkie szarpniecie.

Powyżej opisane szarpanie nie wstępowało do momentu powrotu do mojego miasta, gdzie już musiałem kilka razy zatrzymywać autko i ruszać, co najśmieszniejsze już przed samym domem szarpnęło samochodem :)

Jednak tym razem informuje o tym lekkim szarpnięciu przy hamowaniu, przed wciśnięciem pedału gazu.

Ostatnio dowiedziałem się że w samochodzie znajdują się bezpieczniki związane ze skrzynią biegów (nie wiem za co odpowiadają), czy ewentualnie wadliwy bezpiecznik mógłby powodować jakieś problemy? :) Jak zlokalizuje ten bezpiecznik i jakimś trafem by się coś zmieniło dam znać :)

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 paź 2011 20:59 
Administrator

diagnostyka jest bezpłatna , a co do bezpiecznika , wszystkie działaja 0/1 , tzn albo działają albo sa spalone . spalony bezpiecznik powoduje , że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]