Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 12 gru 2017 12:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Safrane 2.5 20v cieknie olej z simmerow
PostZamieszczono: 02 kwie 2011 22:54 

Mam pewien problem z automatem u siebie . Auto to R. Safrane 2.5 20v Skrzynia SU0.
Cieknie mi olej z simerow polosi. Dzisiaj znowu zamontowalem simer, moze to byl poprostu trefny egzemplarz nie wiem, okaze sie. Wymienialem z Wujkiem, wg niego jest rowek na tuleji prowadzacej przez to wywala simer. ( polos od strony kierowcy ) macajac palcem przedstawia sie to mniej wiecej tak plasko , rowek plasko Frezy . Jak to jest w automatach ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Safrane 2.5 20v cieknie olej z simmerow
PostZamieszczono: 03 kwie 2011 18:01 
Administrator

uszczelniacze często ciekną , może ten był akurat wadliwy . jeśli jest wyrobienie można zawsze troche płycej wbic nowy uszczelniacz aby pracował w innym miejscu

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 kwie 2011 13:00 

No wlasnie nie jest wyrobienie w miejscu uszczelniacza... Po zdjeciu polosi, wsadzajac palec do skrzyni do mechanizmu roznicowego? ... czuje przed tymi frezami tak centymetr przed frezem ( wg znajomego to tujela prowadzaca ) rowek . Rowek ten jest na calym obwodzie, rownomierny, ) wg znajomego rowniez, nie powinno byc tam zadnego rowku, tylko idealnie plaska powierzchnia jak to wyglada w tych autach ? . Olej nie cieknie miedzy simerem a skrzynia na tej plaszczyznie, tylko miedzy simerem a polosia przepuszcza przy polosce. Skrzynia pracuje bez zarzutu, za tydzien, dwa sprawdze czy simer zaczal znowu przepuszczac. Teraz pytanie jesli to winny byl mechanizm roznicowy ile kosztowalo by zrobienie jego? Skrzynia to SU0 .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 kwie 2011 19:21 
Administrator

myślę że nie ma co się zbytnio martwić i nie będzie to mechanizm różnicowy , czasami tak się zdarza z uszczelniaczami

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 gru 2012 17:14 

Witam!
Mam auto po koledze od tego simmera, otóż problem to nie uszczelniacz a rozwalone Łożysko na wyjściu ze skrzyni, lata cała półoś i uszczelniacze szybko padają. Mam takie pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy skrzyniami aw50-42le montowanymi w safrane II 2.5 a volvo S/V 40 1.8 totalnie nie znam sie na automatach, występują w nich inne przełożenia? I czy połączenia elektryczne są takie same czy trzeba przerabiac? Ewentualnie mocowania poduszkę i połączenie z silnikiem? Z tego co widzę to niezależna firma Aisin Warner robi gotowce dla Volvo, Saba, Opla i Renault ale to volvo, części do skrzyn aw50-42le są takie same tarczki, filtry itp jedynie rożne były dyferencjały ilośc zębów i napęd linki lub czujnik magnetyczny. Mam idealna skrzynię od v40 i nie wiem czy podejdzie do safranki. Proszę o pomoc :-)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 31 gru 2012 15:42 
Administrator

Nie podejdzie. rzeczywiscie części do skrzyn są takie same, ale mocowania obrys na silnik kostki elektryczne sa inne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]