Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 wrz 2019 12:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Renault Megane 2.0 automat ślizga się między biegami
PostZamieszczono: 20 mar 2013 09:00 
Administrator

jeśli to jest skrzynia dpo to w jaki sposób był wymieniany filtr ? czy ktoś wyjmował skrzynie i ją rozbierał aby to zrobić bo innej mozliwości nie ma . obiawy typowe dla uszkodzonych elektrozaworów , ale zanim sie je wymieni , powinno się przywrócić komunikację i możliwość diagnostyki auta

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2013 09:18 

dzięki za szybką odpowiedź

była wyjmowana bo ciekła i jak już mi uszczelniali to kazałem wymienić też filtr a ten błąd czujnika który mi wyskakuje na tym dominatorze to nie ma związku ..?? No i jeszcze pytanie czy winny może być olej bo wymieniłem na oryginalny renówki ELF RENAULTMATIC D3 SYN 1L RENAULT DP0 po zakupie we wrześniu ale jak mi ciekła to zrobiłem dolewkę mobila ok 2l czy to może też być przyczyną...??

pzd

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 mar 2013 21:50 

Witam, mam podobny problem co autor tego tematu, a mianowicie:
- problem nr 1 jest taki że przy zmianie biegów z 1 na 2 za każdym razem włącza się jakby coś pośredniego, co powoduje że jak wciskam mocniej gaz obroty rosną a auto ciągnie dużo słabiej. Auto zachowuje sie tak jak by jechalo na pol-sprzegle. Taki stan trwa ok. 2-3 sekundy i dopiero włącza się dwójka.......Drugi bieg załącza jakby na 2 razy - zmieni z 1 na 2 później jakby na 2,5 i dopiero na 3......zauwazylem to juz jakis czas temu....

- problem nr 2, od wczoraj na cieplej skrzyni, trojka nie chce sie wogole zalaczyc, auto sie rozpedza, ale tak jak by nie bylo do konca z nia "zwiazane", po odjeciu gazu obroty spadaja praktycznie do jalowych, czasami na "rozgrzanej" skrzyni udaje sie biegi zalaczyc normalnie, np podczas wykonywania ostrego manewru skretu,

- problem nr 3, czasami skrzynia przechodzi w tryb serwisowy ale tylko na postoju, nigdy w czasie jazdy, tzn. np stojac gdzis w korku przelacze z D na N lub P, to potrafi sie przelaczyc w ten tryb, ale niezawsze. Musze wtedy wylaczyc auto i na nowo je uruchomic i wtedy jest wszystko OK. Bardzo sporadycznie tryb serwisowy objawia sie na wyswietlaczu, mimo ze wiem ze skrzynia pracuje w tym trybie

Auto kupilem pol roku temu, aktualny przebieg to prawie 180 tys, nie wiem czy byl wymieniany olej w skrzyni i moje pytanie do znawcow, czy warto sie bawic w jego wymiane, tzn. czy moze to cos pomoc czy raczej od razu udac sie do specjalisty od automatow, bo z tego co wyczytalem to najprawdopodoniej mogly pasc elektrozawory.... czy moze jednak w pierwszej kolejnosci podpiac auto pod CLIP'a ??

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 mar 2013 22:41 
Administrator

jeśli coś dzieje się ze skrzynia i przechodzi w tryb serwisowy to w pierwszej kolejności nalezy podłączyc urządzenie diagnostyczne

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]