Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 14 lis 2019 16:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Peugeot 607 problem ze skrzynia
PostZamieszczono: 29 lis 2017 19:23 

Witam
Potrzebuje pomocy w tym temacie ponieważ nie mam już sil ani pomyslow co dalej.Moze zaczne od początku.Zakupilem Peugeota rok temu z uszkodzona skrzynia,problem był taki ze jak olej w skrzyni się rozgrzal to nastepowalo uderzenie podczas redukcji z 3 na 2 bieg,poza tym wszystko było ok,biegi zmieniala płynnie w gore i dol,te uderzenia nastepowaly tylko podczas jazdy w miescie stanie w korkach,jadac po trasie było super nawet kiedy musiala zredukować do 2 biegu nic nie szarpalo.Wizyta u mechanika i diagnoza,wymiana plyty sterującej.OK mysle sobie trzeba wymienić,zreszta i tak cena zakupu auta była dość dobrze zanizona ze względu na ta usterke.Sterownik wymieniony,olej Ravenol metoda dynamiczna,komputerowa adaptacja i miało być dobrze a tu zonk.Owszem biegi w gore i w dol zmienia idealnie lecz jest jedno ale z którym walczymy już 2 miesiące.Otoz dziwnie zmienia się charakterystyka pracy skrzyni.Na początku było tak...
1.Olej zimny,z rana skrzynia ladnie pracuje zmienia biegi po każdej zmianie biegow obroty silnika spadają o równo 500obr/min,gdy olej przekroczy temp. 80stponi skrzynia zaczyna slizgac po zmianie biegow,najbardziej od 3 biegu,czyli obroty rosna do 2000,nastepuje zmiana biegu po czym obroty spadają ale już o 200 i znowu wchodzą na 2000 by po kilku sekundach ponownie spady.
2.Olej zimny skrzynia super zmienia biegi,zmiana lewarka na reczne przelozenie biegow nadal ok,zmiana z powroten na D skrzynia od razu pracuje j/w na gorącym oleju.
3.Jazda w trybie sport rewelacyjna bez znaczenia jak nagrzany jest olej.
4.Reczna zmiana biegow na zimnym ok,na gorącym jak dodaje ostro gazu ta zaczyna trochę slizgac,obroty w gore potem w dol i znow w gore do następnej zmiany ale trwa to dość krotko.
Minelo już kilka miesięcy i trochę się zmienilo,na tyle ze skrzynia pracuje teraz bardzo podobnie na zimnym i cieplym oleju tzn.troche za dużo przeciąga przy zmianie biegow,lecz teraz zauwazylem cos takiego.
Na zimnym oleju zmienia teraz jak na cieplym lecz wystarczy zgasic silnik na kilka minut i ponownie odpalić by skrzynia zaczela pracować tak jak opisałem w pkt.1
Po rozgrzaniu ponownie slizga przy zmianie.
Mechanik podpial komputer ale zadnych bledow w skrzyni nie znalazł,ale podczas jazdy z komputerem stwrdzil jakiś problem z lock up,lecz nie wie co z tym zrobić.
Nadmienie jeszcze na koniec ze w aucie został usunięty filtr czastek stalych oraz zawory egr,zmienione zostalo oprogramowanie w sterowniku silnika wiec zadnych bledow nie ma.
Mam zamiar jeszcze wymienić komputer skrzyni biegow lecz nie wiem czy to pomoze.
Może cos nawalio po odlaczeniu aku.
Przepraszam ze tak się rozpisałem ale chciałem jak najbardziej dokładnie opisac swój problem
Pozdrawiam serdecznie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Peugeot 607 problem ze skrzynia
PostZamieszczono: 29 lis 2017 19:35 

Zaponialem jeszcze dodac ze jest to skrzynia aisin am6

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 sty 2018 10:12 
Administrator

Skoro nie ma błędów a jest coś nie tak to znaczy, że skrzynie trzeba wyjąc i zweryfikować uszkodzenia. Jak nie będzie uszkodzeń elementów "twardych" należy wymienić uszczelnienia i tłoki oraz zregenerować konwerter

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 lut 2018 18:02 

Dziękuję za odpowiedź
Skrzynia była wyjeta i rozebrana przy wymianie konwertera ale nic nie stwierdzono, zaznaczam że przed wymianą płyty sterującej skrzynia pracowała idealnie, teraz jest już trzecia płyta i dalej bez zmian, wcześniej pracowała na oleju Castrol może ta zmiana na Ravenol jest przyczyna takiej pracy, ale prawdopodobnie przyczyną tkwi w lock up, jeśli dobrze zmienia biegi to po puszczeniu pedału gazu obroty spadają równo z prędkością i czuć jak hamuje silnikiem, jak źle zmienia to obroty od razu spadają do około 700.Olej leją z beczki i pewnie do wielu skrzyń ten sam, także nie mam stu procentowej gwarancji ze jest to odpowiedni olej, a co możemy pan powiedzieć o oleju volvo 1161640 ponoć jest to olej dedykowany typowo do tej skrzyni.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 sty 2019 20:40 

Nie wiem po co to wszystko pisać jak i tak nie dostaje się odpowiedzi a tak strasznie zachecacie na swojej stronie do odwiedzin waszego forum

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]