Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 21 lis 2014 06:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Błąd PRDN Peugeot 607 2.2 HDI
PostZamieszczono: 10 gru 2010 08:34 

Dzień dobry
Posiadam samochód marki Peugeot 607 2.2 HDI 2000 r. ze skrzynią automatyczną ZF4HP20.
Przebieg samochodu ok. 150 tyś. Olej w skrzyni prawdopodobnie nigdy nie był wymieniany.
Mój problem z „automatem” jest następujący:
Po ostatniej zimie, jak tylko drogi stały się suche zacząłem odczuwać delikatne szarpania samochodu na wszystkich 4 biegach. Szarpania pojawiały się w czasie jazdy jednostajnej.
Podczas przyśpieszania lub hamowania samochodem zanikały.
Niekiedy dawało się odczuć jakby przyhamowywanie skrzynią przy słyszalnym cichym „buczeniu”. Czasami też przy hamowaniu np. przed pasami odczuwalny był lekki poślizg. Poza w/w objawami skrzynia pracowała prawidłowo.
Byłem z autem u kilku fachowców. Podłączano go pod różne urządzenia diagnostyczne, które nie wykrywały żadnych błędów. Otrzymałem poradę „ jeździć aż się zepsuje”.
No i stało się, po przejechaniu na trasie 80 km, przy prędkości ok. 100 km szarpania stały się mocniejsze i nagle włączyła się kontrolka skrzyni biegów „PRND” a samochód zaczął zwalniać. Po zatrzymaniu, wyłączyłem zapłon, odczekałem chwilę, uruchomiłem silnik i delikatnie ruszyłem z miejsca. Przejechałem może 150 m i znowu stanąłem.
Po każdorazowym wyłączeniu zapłonu odczekaniu kilku lub kilkunastu minut samochód ruszał albo do przodu albo do tyłu. Po przełączeniu na tiptronik na wskaźniku wyświetlał się przyblokowany bieg 4.
Do domu przyjechałem na lawecie.
Po podłączeniu urządzenia diagnostycznego pojawił się: błąd konwertera i błąd czujnika prędkości na wyjściu automatycznej skrzyni biegów.
Błędy wykasowałem. Po uruchomieniu silnika samochód zaczął reagować. Włączyłem D i trzymając hamulec dodawałem gazu. Obroty silnika nie przekroczyły 3 tyś. Ruszyłem parę razy do przodu i do tyły i znowu pojawił się błąd „PRDN”. Podłączyłem ponownie urządzenie diagnostyczne, które tym razem wyświetliło „błąd czujnika prędkości na wyjściu automatycznej skrzyni biegów”.
Spuściłem też odrobinę (ok. 100 ml) oleju ze skrzyni do czystego naczynia. Olej ma kolor zgniłej ciemniej zieleni i nie zawiera opiłków.
Na co wskazują powyższe objawy i jaki może być koszt naprawy?.
Bardzo proszę o pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Błąd PRDN Peugeot 607 2.2 HDI
PostZamieszczono: 10 gru 2010 20:02 
Administrator

Objawy wskazują na uszkodzenie sprzęgła hydrokinetycznego , błąd czujnika pojawia się niejako przy okazji

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 gru 2010 20:29 

Dziękuję za szybką odpowiedz.
Proszę mi jeszcze powiedzieć, jaki jest koszt regeneracji sprzęgła oraz jak dostarczyć to urządzenie do waszej firmy?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 gru 2010 22:20 
Administrator

800 zł , osobiście , kurierem , razem z autem

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]