Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 paź 2019 10:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Astra H 1.8 asb AF17 -pojedyncze szarpnięcie.
PostZamieszczono: 08 wrz 2018 23:21 

Witam.
Pozdrawiam wszystkich.
Jestem posiadaczem Astry od nowości. Mam 118 tkm przebiegu i od jakiś 30 tkm walczę z dziwnym szarpnięciem i wibracjami. Sama skrzynia przy jeździe działa bez zastrzeżeń tzn. zmienia biegi bardzo płynnie. Olej był wymieniony w ASO przy 60 tkm i teraz czeka mnie znów wymiana.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika.
Auto było gruntownie sprawdzone i nie ma żadnych luzów w zawieszeniu.
Stwierdził, że jest jakiś luz prawdopodobnie w dyferencjale. Półosie są Ok.
Objawy są następujące.
1. Przy dojeżdżaniu do np. ronda hamuje ale nie zatrzymuje się i jadąc dalej w zakręcie dodaje lekko gazu. Wtedy wyczuwalne jest szarpnięcie tak jakby był jakiś luz, który się kasuje. Nie jest słyszalny żaden dźwięk tylko pojedyńcze szarpnięcie. Próbowałem przy jeździe na wprost dodawać i odejmować gazu ale nic nie szarpie.
2. Jazda autostradą jest uciążliwa ponieważ przy prędkości 130-140 pojawia się dość intensywne drganie kierownicy. Wymieniałem już opony ale to nie pomogło. Ta wibracja jest raz mniejsza raz większa. Mam wrażenie, że zależy od tego czy jadę po łuku czy prosto.
3. Przy zmianie kierunku jazdy trzymając hamulec na postoju jest wyczuwalne szarpnięcie bardzo podobne do tego z punktu 1.
Bardzo proszę o pomoc i podanie mi do wiadomości czy to może być od skrzyni i ew. jaki może być kosz naprawy.
Pozdrawiam
Bartek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]