Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 18 cze 2019 17:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Frontera 3.2 4L30E - D startuje z 3, poślizg na R, szarpanie
PostZamieszczono: 26 maja 2019 22:02 

Witam, mam taką sytuację. Podczas cofania pod górę zablokował się wsteczny. Potem okazało się, że w skrzyni nie było dość oleju, brakowało jakieś 700 ml. Mechanik odblokował komputerowo skrzynię, dolał olej i jakoś chodzi. Kwestia tylko, jak chodzi...

Skrzynia działa w miarę poprawnie na manualu.
Na D startuje z 3 biegu, zarówno na zimnym jak i rozgrzanym.
Na 1 i 2 startuje normalnie.
Na 1 biegu manualnym po osiągnięciu ok 2000 obrotów czuć dziwne zmniejszenie obrotów jakby wrzucał drugi bieg, chociaż zmiana na drugi bieg skutkuje zmiana biegu.
Gdy już mam 2 manualna i przełączam na 3 a potem na D, przy 90 wydaje się ze wrzuca 4, ale dopiero jak przekroczę ta prędkość i zdejmę nogę z gazu, wtedy mam obroty poniżej 2000.
Jeśli wrzucam 1 po zatrzymaniu to czuć silne szarpnięcie.
Przy zmianie ręcznej biegów pod obciążeniem też szarpie.
Po wrzuceniu wstecznego często cofa z poślizgiem.
Włączył się migający błąd skrzyni, a po chwili błąd silnika.
Błąd skrzyni zgasł po zakończeniu jazdy, a po ruszeniu po jakimś czasie zaświecił się ponownie. Tera po kolejnej jeździe pozostał błąd silnika, ale skrzynia nic nie sygnalizuje. Nie miałem jeszcze możliwości podłączyć komputera i sprawdzić błędy.

Z porównania z podobnymi tematami wnioskuję, że może to być usterka elektrozaworu 2-3 i sprzęgła hydrokinetycznego. Więc może zacząć od wymiany tych dwóch części i oleju? Na ile prawdopodobne, że poszły też tarczki cierne 3, 4 i R (bo z tego co wiem, to jest to jeden zespół)?

Chciałbym zminimalizować koszta napraw i od czegoś zacząć. Czy taki kierunek ma sens?

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Frontera 3.2 4L30E - D startuje z 3, poślizg na R, szarp
PostZamieszczono: 27 maja 2019 08:51 

Komputer pokazuje blad P0756 blad elektrozaworu 2-3. Wiec moze to jednak tylko elektrozawor?

Poza tym P0420 i P0430 o katalizatorze, ale to moze byc nadal zwiazane z wypadaniem zaplonu na 4 cylindrze ktore wczesniej pokazywal.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 maja 2019 22:46 
Administrator

od elektrozaworu bym zaczął . zastanawia mnie jak ktoś zrestartował skrzynię i pojawił się wsteczny bo z czymś takim się jeszcze nie spotkałem . jeśli ta skrzynia pracuje nawet w trybie awaryjnym to wsteczny jest zawsze

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 maja 2019 08:28 

Chyba zle to opisalem. Na poczatku podczas cofania skrzynia zablokowala sie na wstecznym, czyli dobrze chodzil tylko wsteczny. Cala reszta nie reagowala. Jak mwchanik to odblokowal? On sam nie wiem. Podlaczyl kilka komputerow i pokasowal bledy silnika, i jakims cudem ruszylo w awaryjnym. Zobaczymy za kilka dni jak wymienia zawory.
Moze teraz wsteczny ma poslizg, bo nadal ucieka olej ze skrzyni, i brakuje mu cisnienia? A moze brak cisnienja jest spowodowany zaworami?
A czy te miedziane uszczelki w misce olejowej tez sie wymienia?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 maja 2019 23:23 
Administrator

rozumiem ...przy zdjęciu zmienia miski zmienia się tylko uszczelke pod nią . a moze skrzynia cały czas pracuje w trybie awaryjnym ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 maja 2019 09:53 

Tak sądzę, po prostu jest w trybie awaryjnym. Oby wymiana zaworów pomogła, to już w rękach mechanika, przekonam się w przyszłym tygodniu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]