Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 15 wrz 2019 09:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pajero Sport/L200 2.5 DID AT
PostZamieszczono: 14 lip 2018 22:23 

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Temat związany jest z 5-biegowym automatem w Mitsubishi Pajero Sport 2013 r., silnik 2.5 DID 178 KM, bliźniacza konstrukcja z L200. Skrzynia zachowuje się różnie, tzn. czasem przeciąga przełączenie na wyższy bieg i odczucie jest takie, że pomimo dodawania gazu i zwiększania obrotów silnika samochód nie przyspiesza tak jak powinien (moje odczucia, nie mierzone żadnym urządzeniem). Innym razem wyraźnie szybciej przełącza biegi, odczuwalne przyspieszenie jest lepsze, silnik chodzi ciszej (niższe obroty) i komputer pokładowy pokazuje niższe spalanie. Nie sprawdziłem nigdy realnego spalania przy różnym zachowaniu skrzyni, ponieważ opisany problem pojawia się w zależności od odpalenia silnika. Nie zauważyłem też zależności pomiędzy występowaniem problemu a pogodą lub porą roku.

W sytuacji kiedy skrzynia pracuje bardziej ospale, zauważyłem też inne niebezpieczne zachowanie - zwalniając przed jakąś przeszkodą lub przed skrzyżowaniem, kiedy samochód powoli się toczy, dodaję gazu żeby przyspieszyć i przez 2-3 sekundy nie ma reakcji, tylko rosną obroty silnika, a później jest strzał mocy i samochód wyrywa do przodu, jakby coś "zaskoczyło". Dwa razy w zimę miałem sytuację, że dodałem gazu, obroty poszły ponad 3 tys. nic się nie działo i dopiero jak odpuściłem gaz i ponownie wcisnąłem to samochód zaczął przyspieszać.

Samochodem jeżdżę ponad rok, od razu po zakupie wymieniałem olej w skrzyni. Ma ktoś jakiś pomysł czemu skrzynia tak się zachowuje?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]