Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 26 cze 2019 20:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem automat Pajero 3,2 did 5va51
PostZamieszczono: 02 kwie 2019 19:10 

Witam, posiadam Pajero III 3,2 did skrzynia 5va51, auto zaczęło przeciągać między 2a3, tzn zanim wbiło się na wyższy bieg było przeciągnięcie, szarpnięcie i później jechał już ok. Chcąc zapobiec poważniejszej awarii oddałam auto do "speców", którzy po rozebraniu skrzyni stwierdzili, że wszystko jest złe (planetarki bez zębów, uszkodzona pompa i hydrokinetyk). Wycenili naprawę na ponad 10tysiecy. Dodam, że auto, poza przeciąganiem, sprawowało się bardzo dobrze. Kupiłam 2skrzynie, używana, gdzie auto było sprawdzane i jeździło bardzo dobrze. Po założeniu skrzyni do mojej pajury- znowu zaczął przeciągać między 2a3 biegiem. Po przejechaniu 200-300 km pękła tarcza cierna. Skrzynia przeszła regenerację, po kolejnym jej zalozeniu- automat nie zmienia biegów poprawnie, zrzuca np z 4 na 3, obroty wchodzą na 4tys. Na tiptronicku przerzuca normalnie. Wymieniony czujnik EGR, hydrokinetyk po regeneracji. Może mają Państwo jakiś pomysł na to? Niedługo już nie wyrobie na farbę na włosy, tak mi Pajero daje w kość.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problem automat Pajero 3,2 did 5va51
PostZamieszczono: 02 kwie 2019 21:14 
Administrator

jesli teraz skrzynia jest po naprawie i źle pracuje to znaczy że naprawa została wadliwie wykonana . jeśli przy ręcznej zmianie biegów jest dobrze , to może zle poskładano sterownik hydrauliczny . przed naprawą były inne objawy , mogły świadczyć o wyeksploatowaniu . ale jeśli po naprawie jest inaczej to znaczy że człowiek popełnił błąd

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 03 kwie 2019 07:26 

Dziękuję za odpowiedź. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz: dlaczego obie skrzynie w moim aucie szarpią? O ile się nie mylę, pamięć komputera resetujemy poprzedni odłączenie klem. Tak też było robione, a mimo wszystko problem był dokładnie taki sam.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 03 kwie 2019 07:51 
Administrator

skrzynia kupiona mogła mieć podobne uszkodzenia do oryginalnej

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]