Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 18 wrz 2019 05:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nissan Murano Z50
PostZamieszczono: 30 kwie 2019 00:21 

Witam.
Posiadam Nissana Murano Z50 z 2005r z automatyczną skrzynią CVT.
Tydzień temu wymieniłem silnik w aucie. Ze skrzynią mam następujące problemy - na zimnym jest wszystko ok, jak się zagrzeje to czasami poszarpuje i mam wrażenie że nie adekwatnie pracuje chwilami co do prędkości auta.
Moje pytania są następujące - jaka może być tego przyczyna; jakie koszty ewentualnej naprawy; no i czas naprawy (mam do was prawie 250km, auto jest mi potrzebne do codziennej jazdy).
Nie ukrywam, że poczytałem opinie na wasz temat które są bardzo różne. Od zawyżonych, wcześniej ustalanych kosztów, po dłuższy czas naprawy niż był ustalany i wiele innych negatywnych ocen. Po duże pozytywy. Waham się gdzie oddać auto do oględzin skrzyni i ewentualnej naprawy, stąd moje pytania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Nissan Murano Z50
PostZamieszczono: 03 maja 2019 22:27 
Administrator

Koszt naprawy uzależniony jest od uszkodzeń a w przypadku tych aut rozpiętość jest bardzo duża. Czasami może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych . Koszt jest ustalany po weryfikacji uszkodzeń bo dopiero wtedy wiadomo , które elementy uległy uszkodzeniu . W Murano w 90% przypadków skrzynie należy wyjąć , czyli dopiero wtedy wiadomo , które części należy wymienić i ile będzie wynosił całkowity koszt naprawy Przed tym , można jedynie ustalić cenę robocizny ale jest to wartość stała i można tego się dowiedzieć czytając cennik na naszej stronie .
Czy samochód był diagnozowany , tzn podłączany pod komputer ? Szarpnięcia w tych autach spowodowane są zazwyczaj przez zacierający się zawór w pompie , zużycie łańcucha , uszkodzenie bieżni czy sterownika hydraulicznego .

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 maja 2019 12:35 

Tak była robiona dzisiaj. W skrzyni nie ma żadnych błędów...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 maja 2019 20:28 
Administrator

To dziwne , bo w tych autach jesli skrzynia zaczyna pracować nieprawidłowo to przechodzi w tryb awaryjny i zapala się kontrolka silnika . Jesli nie ma błędów to może problem nie jest w skrzyni

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 maja 2019 23:57 

Wyskoczył mi jedynie błąd czujnika położenia wału. Wymieniłem czujnik i skasowałem błąd. Ale powiązałbym to raczej z faktem wymiany silnika na drugi. W skrzyni nie ma żadnych błędów. Wyraźnie czuć jak się rozgrzeje, że nie pracuje prawidłowo. Zamula, przydławia przy prędkości około 40km/h, i poszarpuje...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 maja 2019 23:58 

Przed wymianą silnika jak miałem przestawiony rozrząd to był w skrzyni błąd P0725 - prędkość na wejściu. Teraz jest czysto, bez błędów... Jakieś pomysły?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 maja 2019 16:33 
Administrator

Poślizg skrzyni powinien powodować przejście w tryb awaryjny . Jeśli tego nie ma , to warto sprawdzić dokładnie pracę silnika . Zapraszamy na bezpłatna diagnostykę , postaramy się wtedy powiedzieć coś więcej

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 maja 2019 23:40 

Po wymianie czujnika położenia wału jest dużo lepiej. Poobserwuję go jeszcze przez parę dni (bo nie mam teraz za bardzo czasu), jak objawy nie ustąpią to będę się kontaktował w takim razie z firmą, od której kupiłem drugi silnik bo jest na gwarancji. Jeśli to nie wina motoru to będziemy działać...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 lip 2019 00:39 

Witam po dłuższym czasie. Zdecydowałem się zostawić auto do naprawy w Lublinie w firmie CSF, ze względu na małą odległość od miejsca zamieszkania i zapewnienia, że robili już te skrzynie i mają dostęp do części. To był mój błąd. Żałuję, że nie udałem się do was. Już dwa razy jeździłem z reklamacją. Zostawiłem 11k zł za rzekomą wymianę łańcucha, bieżni, regenerację pompy, wymianę łożysk i uszczelnień. Skrzynia jak wyła przy dodawaniu gazu tak wyje dalej, po rozgrzaniu w dalszym ciągu ją przymula, falują obroty i poszarpuje. Właściciel zapewnia mnie, że robił diagnostykę i adaptację (coś im słabo wyszło z tą diagnostyką). Podejrzenie pada na tłoczki, lub elektrozawór w sterowniku. Pan twierdzi, że nie ma sterownika na podmianę. Nowy to prawie 7k zł. Tak tego tematu nie zostawię, gdyż dostałem mocno po kieszeni, a żadnej poprawy nie ma. Moje pytanie do was - czy posiadacie może na sprzedaż w 100% sprawne sterowniki do tej skrzyni?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 lip 2019 09:27 
Administrator

Posiadamy takie sterowniki . I tu moja rada , jesli skezynia peacuje nadal zle , niech warsztat sam kupuje czesci . Klient zleca naprawe i oczekuje efektu .

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]