Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 16 lip 2019 14:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ÌX35 automat 4x4. Pytanie do admina
PostZamieszczono: 25 lut 2019 22:27 

Pacjent to IX35 2.0 CRDI 4x4 automat 6cio biegowy. Mam problem prawdopodobnie ze skrzynią, tak przynajmniej sugeruje ASO. Dopiero za tydzień może moje auto obejrzeć ich elektronik więc na razie 100% pewności, że to automat, brak. Objawy są takie, że po rozgrzaniu auto wibruje na wolnych obrotach. Lekkie wibracje są też wyczuwalne w końcowej fazie dohamowywania (np przed światłami - czuć to tak jakby auto wjechało na tarkę). Podczas jazdy nic niepokojącego nie stwierdziłem. Zauważyłem też, że kiedy auto zaczyna drgać wystarczy lekko popuścić hamulec, bez ruszania, aby telepanie ustało, oczywiście nie na długo. Olej wymieniony jakieś 8-10 tys km temu i do tej pory od wymiany nic się nie działo. Dodam, że była to pierwsza wymiana oleju od nowości (wg instrukcji hyundaia oleju sie w tej skrzyni nie wymienia, więc poprzedni właściciel go nie wymieniał). Kolejny objaw - kiedy auto jest zimne np po nocy to zmiana z P na R lub D powoduje wyraźne szarpnięcie. Może to konwerter? Będę zobowiązany za sugestię choć wiem, że taka diagnoza online to trochę wróżenie z fusów.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]