Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 15 gru 2018 11:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hyundai Galloper 3.0 V6 brak overdrive
PostZamieszczono: 25 sie 2017 20:54 

Witam. Mam problem dotyczący automatycznej skrzyni biegów. Nie działa over drive - skrzynia pracuje poprawnie na 3 biegach, nie wchodzi w tryb awaryjny ani nie wykazuje objawów awarii ale nie chce wrzucić czwórki. Obojętnie czy overdrive jest włączony czy nie (kontrolka na desce rozdzielczej działa) skrzynia chodzi w trybie o/d off. Diagnoza póki co wskazuje jednoznacznie na usterkę elektryczną tak jakby skrzynia nie dostawała sygnału, że ma uruchomić nadbieg, przy czym thermo switch działa jak należy, więc wydaje mi się ,że problem może leżeć głębiej w wiązce. W przyszłym tygodniu ma się temu przyjrzeć elektryk ale ja cały czas główkuję co to może być. Czy ktoś z Was spotkał się już z takim przypadkiem wcześniej? Olej i filtr zostały zmienione i nic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Hyundai Galloper 3.0 V6 brak overdrive
PostZamieszczono: 27 sie 2017 12:08 

A komputer pokazał jakieś błędy jeżeli tak to podaj

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 sie 2017 10:42 

W warsztacie nie mogli podpiąć się do skrzyni. Tam jest gniazdo 12-pinowe, co prawda mieli przejsciowke ale oprogramowanie nieodpowiednie. Wiem napewno ze to jest skrzynia starego typu Aisin Warner z serii AW03. Taka sama jak w pajero I. W Pajero w razie awarii skrzyni zapalal sie check lub jakas inna kontrolka. Tu nic się nie świeci a biegi od 1 do 3 wchodzą wzorowo. W warsztacie zasugerowali mi że za awarii ulec mógł sterownik który znajduje się pod deska rozdzielcza od strony pasażera. Problem w tym że mają elektryka na urlopie i sami nie są w stanie teraz nic więcej zrobic. Tak wiec jestem w kropce.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 sie 2017 10:45 

Ogolnieich zdaniem skrzynia jest ok a problem jest gdzieś w elektryce. Nie wiem, myślę żeby skontaktować się w tej sprawie z ASO Mitsubishi może tam będą mieli odpowiednie oprogramowanie.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 wrz 2017 15:46 

Problem rozwiązany. Przyczyną braku 4 byla jedna z diod sterujących pracą skrzyni oraz nieszczelne oringi elektrozaworu overdrive'a.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]