Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 paź 2018 05:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mazda 6, 2007r problem ze skrzynią?
PostZamieszczono: 29 lis 2010 13:53 

Witam,

jestem posiadczem Mazdy 6, 2.3l, benzyna, rocznik 2007, USA. Od jakiegoś czasu przy zmianie biegu z 1 na 2 w zakresie obrotów silnika ok. 3tyś bieg przełącza się z odczuwalnym szarpnięciem. Bieg płynnie przełącza się przy delikatnym ruszaniu (mniejszych obrotach silnika), tu nie ma problemu oraz przy zdecydowanym gwałtownym ruszaniu - wtedy też wszystko jest ok.
Dodatkowo, co występuje bardzo sporadycznie, podczas ztrzymania, przy zmianie z D na R lub z R na D również wyczuwa się wyraźnie szarpnięcie. Samochód raczej ma raczej niewielki przebieg. Aktualnie jest to 61tyś km. Olej w skrzyni był niedawno wymieniany.
W związku z tym pytanie:

- czy warto sobie zawracać głowę taką usterką, czy po prostu jeździć?
- czy może to wskazywać na coś poważnego, czy racej jest to pierdoła, którą łatwo można zdiagnozować, a dalej usunąć?
- jeśli wypadałoby się nią zająć, to czy jesteście w stanie to zdiagnozować
- na co może wskazywać taki objaw i jakie mogą być orientacyjne koszty zabawy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Mazda 6, 2007r problem ze skrzynią?
PostZamieszczono: 29 lis 2010 23:19 
Administrator

myślę że problem jest z elektrozaworami ciśnieniowymi , jednak jeśli szarpnięcia sa nieduże proszę nie zbytnio tym nie martwić

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 lis 2010 00:52 

Dziękuję za odpowiedź.
Szarpnięcia rzeczywiście nie są duże, ale czy nie grozi to przerodzeniem się w większą usterkę w miarę upływu czasu?
Rozumiem, że naprawa, wymiana czy co się tam robi z elektrozaworami to na chwilę obecną operacja nieopłacalna?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 03 gru 2010 11:48 
Administrator

Szarpnięcia mogą ale nie muszą się przerodzić w większe. Co do kosztów wymiany elektrozaworów to wszystko zależy od tego jaki typ skrzyni jest w Pana aucie. W Mazdzie 6 z tego rocznika było ich kilka rodzai.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 11 sty 2018 20:06 

Stary temat ale odpowiem. Miałem taki samochód - dokładnie Mazda 2,3 2004 - sprowadzony z USA w 2005. W 2006 szarpało przy zmianie z 1 na 2 - im zimniej tym gorzej - przy -15 i 1300obr i zmianie z 1 na 2(zmiana gwałtowniejsza im mniejsza prędkość obrotowa) głowa uderzała w zagłówek. Czytałem, czytałem i czytałem - w USA. Rozwiązanie:

1. Aktualizacja softu silnika i skrzyni. Serwis się uśmiechnął że to raczej nie pomoże bo robili już kilka takich skrzyń i opłacał się zakup używanej w usa i montaż w polsce. Procedura trwała ok godziny. Prosili o kontakt czy pomogło.
2. Następne dni były ciepłe i nic nie szarpało - poczekałem na zimne dni - nic nie szarpało. Po 2 tygodniach jazdy zgłosiłem się do serwisu że pomogło - póki co :)

Jeździłem tą mazdą do 2009 roku - nic nigdy nie szarpnęło. Koszt 150zł .
Z tego co wyczytałem winny był program obsługujący jakieś zawory - ale nie wiem dokładnie o co chodziło - za szybko albo za wolno się otwierały (pamiętam jak przez mgłę).

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]