Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 20 lip 2019 03:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 5HP19 TIP - Walka ze skrzynią trwa:(
PostZamieszczono: 11 cze 2019 08:29 

Witam. Od dłuższego czasu walcze z moim autem i próbuje doprowadzić je do stanu normalnej używalnośći, co jest nie lada wyczynem:) Powoli tracę już chęci i siły, ale stwierdziłem, że jeszcze spróbuję, jak nie to najwyżej obleje benzyną i spale to auto:D

Ale do rzeczy. Cały czas miałem problemy z szarpaniem skrzyni, przeciąganiem na biegach itp itd. Przejrzałem silnik, gdyż od niego też w dużej mierze zależy praca skrzyni, wymieniłem wtryski, zaworki, pierdolki itp więc tu jest igła, a praca skrzyni się nie zmieniła. Diagnoza: płyta sterująca(dodam, że skrzynia jest po kapitalnym remoncie na oryginalnych częściach ZF+regenerowany konwenter). Rozpocząłem poszukiwania płyty i jest, sterowanie pewne, sprawdzone(przed wyjęciem jeździłem, stąd wiem, że pewnee), jeżdzące pięknie w identycznej audi jak moja(ten sam rok, silnik, skrzynia). Sterowanie zmienione, R-D przerzuca pięknie, biegi zmienia fajnie i już się cieszyłem ale...

Jadąc na 5 biegu, wciskając mocnej gaz podczas redukcji na 4 jest szarpnięcie i słychać głośny stuk. Jeśli jednak skrzynia zmieni bieg jak hamuje to jest ładnie delikatnie zrzucenie biegu. Szarpnięcie występuje tylko przy redukcji na wyższych obrotach i tylko z 5 na 4. Pomóżcie koledzy, bo już nie mam sił.

A jeszcze jedno pytanie: jak objawiają się zużyte poduszki skrzyni?

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: 5HP19 TIP - Walka ze skrzynią trwa:(
PostZamieszczono: 11 cze 2019 23:57 
Administrator

objaw sterownika ale jeśli sterownik był w innej skrzyni i było wszystko ok to znaczy że coś zostało przeoczone w skrzyni . może być np luz na koszu zbyt duży

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 01:06 

Dodam, że na moim poprzednim sterowniku taki objaw nie występował. Dopiero po wstawieniu tego "nowego". Gdzie zajrzeć do sterownika, jeśli tak się dzieje ? co za to odpowiada? pozdrawiam.Ponawiam pytanie o poduszki

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 13:39 
Administrator

czyli został kupiony uszkodzony sterownik

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 13:40 
Administrator

proponuję w pierwszej kolejności go wyczyścic i sprawdzić elektrozawory

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 19:23 

Uszkodzony? Przecież wyjąłem go ze 100% sprawnej skrzyni, z jeżdżącego samochodu. Dobrze, a jeśli chodzi o elektrozawory? jak je sprawdzić? Który z elektrozaworów odpowiada za tą redukcję z 4 na 5? Pomóżcie bo zaraz znowu trasy mi się zaczynają a ja nie wiem co robić:(

Ma ktoś czarno na białym rozpisane który elektrozawór za co odpowiada? Szukam szukam i nie mogę znaleźć

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 20:56 
Administrator

Przecież teraz też samochód jeździ a problem jest jedynie przy redukcji . Skoro na oryginalnym sterowniku nie było tego problemu i powstał po zmianie to znaczy , że przyczyna tkwi w hydraulice .
To w oparciu o jaką wiedzę została ta skrzynia naprawiona ???? :shock:
Jest to stara przekładnia , literatury jest bardzo dużo...
Tutaj jest cały manual
https://pl.scribd.com/document/23756404 ... nformation

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2019 23:36 

W hydraulice = w płycie sterującej?

Wiem, może się wydawać, że zadaje głupie pytania, ale próbuje sam to wszystko naprawić gdyż do mechanika który naprawiał mi ASB nie mam sił. Może i mechanicznie to poskładał, ale myślałem, że po władowaniu prawie 4 tys zł skrzynia będzie jeździć jak nowa... a tu ciągle jakieś problemy.

A manuala nie moge pobrac;/

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 cze 2019 21:22 
Administrator

tak , chodzi o płytę sterującą . manual otwiera się bez problemu

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 cze 2019 15:02 

Otworzyłem manual ale powiem szczerze, nic nie widzę sensownego w nim i nadal nie wiem który elektrozawór za co odpowiada. Z angielskim u mnie kiepsko, więc też się nie doczytam. A Autko szarpie i wkur***. Na dodatek dziś zrobiło się jakoś mało sprytne

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]