Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 15 gru 2018 09:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem automat b5fl
PostZamieszczono: 10 sty 2018 22:02 

Witam! zacznę od początku. Od około 2 lat jestem w posiadaniu passata b5fl automat zf 5h19, wszystko było cacy, samochód jechał, skrzynia chodziła bez zarzutów. Problemy zaczęły się tydzień temu, w czasie drogi, nagle zauważyłem że zaczęły falować obroty przy stałej prędkości ( około 90 km/h) i podczas pokonywania lekkich wzniesień na tempomacie auto drżało. Do domu miałem ponad 200 km to jechałem dalej. Następnego dnia mój mechanik podpiął komputer, i nie wykazało żadnych błędów, więc wróciłem do domu gdyż auto było potrzebne umówiłem się za trzy dni na wymianę oleju. Po dwóch dniach podczas powrotu z pracy po ujechaniu 5 km nastąpił poślizg na 5 biegu, po odjęciu gaz samochód zachowywał się tak jakby jechał na luzie, skrzynia przeszła w tryb awaryjny. restart załatwił sprawę do końca dnia. Lecz następnego podczas drogi na odcinku 10 km skrzynia przeszła 3 razy w tryb awaryjny. zostawiłem u mechanika. Mechanik gdy już chciał zabrać się za mój samochód natknął się na kolejny problem.. po uruchomieniu nie chciał w ogóle ruszyć ani do przodu ani do tyłu.. po kilku próbach udało mu się wjechać na podnośnik, wypuścił olej. Olej miał kolor czarny, brak zapachu spalenizny, na magnesach sporo opiłków, ponadto po podłączeniu komputera mechanik powiedział mi ze co najmniej na 3 biegach wykazało błąd.. i tu moje zapytanie do Was, co robić ? dodam ze to mój pierwszy prawdziwy samochód.. znajomy co robił automaty zaproponował żeby zalać go olejem, przeczyścić elektrozawory i powinno być dobrze, z kolei mój mechanik twierdzi że skrzynia się już nie nadaje.. Moglibyście mnie nakierować jakoś co zrobić z tym przypadkiem? byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problem automat b5fl
PostZamieszczono: 26 sty 2018 13:15 
Administrator

Wyjąc skrzynię, zweryfikować uszkodzenia i naprawić. Innego wyjścia nie ma. Zalewanie jej świeżym olejem to strata pieniędzy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]