Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 sie 2018 21:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A4 B8 2008 Multitronic
PostZamieszczono: 14 paź 2017 19:07 

Witam
Posiadam Audi A4 B8 2008 r 2.0 136kM skrzynia Multitronic . Od jakiegoś czasu zauważyłem że podczas ruszania do przodu na wzniesieniu skrzynia reaguje z opóźnieniem i po szarpnięcie do przodu z boksowaniem kół . Po ruszeniu wszystko już jest ok. Zatrzymanie ok. Na prostej drodze np światła rusza płynnie bez szarpania . Bieg wsteczny R wszystko ok również na wzniesieniu. Olej w skrzyni wymieniony na świeży . Diagnostyka komputerowa w ASO nie wykazała żadnych usterek skrzyni.
Czy zdarzyła się komuś taka usterka ? Czy udało się ją skutecznie usunąć ?

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Audi A4 B8 2008 Multitronic
PostZamieszczono: 17 paź 2017 10:36 

Pomoże ktoś ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 lis 2017 17:02 

Witam
Problem ze skrzynią rozwiązany. Szkoda że nie było zainteresowania tematem oraz żadnej podpowiedzi, ale ok. Prognozy trzech warsztatów odnośnie kosztów naprawy minimum 2500 zł max 6000 zł moja naprawa kosztowała 1600 zł i skrzynia działa jak nowa.
Pozdrawiam wszystkich którzy mieli taką usterką naprawili ją i nie podzieli się tym na forum.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 26 sty 2018 12:56 
Administrator

Przyczyną był sterownik hydrauliczny?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 cze 2018 14:50 

Witaj. Dopiero zarejestrowałem się na forum, bo i mnie dopadł ten problem. Objawy mam te same. Rusza z opóźnieniem, a pod górkę czasem gaśnie. Czy możesz podzielić się ze mną informacją, co było u Ciebie przyczyną ? (ewentualnie na priv)
Pzdr
Jaro

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 27 cze 2018 13:11 

Ja mam to samo, dokładnie problem występuje przy podjazdach. Czym to jest spowodowane?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]