Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 19 lut 2018 07:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jazda jak po tarce
PostZamieszczono: 24 sie 2017 08:31 

Witam
Po długiej przerwie, znowu muszę zwrócić sie do szanownego grona o poradę.
Po wymianie sprzęgła hydrokinetycznego , o którym pisałem jakis czas temu, oraz po wymianie
półosi, wszystko było ok.
Jednak od jakiegoś czasu trapi mnie inny problem.
Na początku był ledwo zauważalny, a mianowicie, kiedy jadę autem spokojnie i chcę przyspieszyć
i dodam "gazu" czuję drgania jak bym jechał po tarce, jezeli lekko popuszczę "gazu" drgania ustają.
Jeżeli natomiast wcisnę "gaz" mocno wymuszając duże podnieienie obrotów wraz z redukcją biegu, to drgania się nie pojawiają.
Skrzynia pracuje poprawnie, nie ma żadnych problemów ze zmianą biegów, nie ma jakis szarpnięć czy opóżnień ze zmiana biegów.
Pojawiają sie tylko te drgania.

Czy ktoś juz miał podobne objawy ?

Nie wiem na jaki przebieg wystarcza regeneracja sprzęgła + wymiana oleju, ja zrobiłem około 150-160 tysiecy km.

Proszę o porady, sugestie i z góry dziekuje

Pozdrawiam
Jarecki001

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Jazda jak po tarce
PostZamieszczono: 27 sie 2017 12:00 

Mi ten opis wygląda na padające sprzęgło albo dwu mas , ale bez zaglądnięcia tam to tylko gdybanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Jazda jak po tarce
PostZamieszczono: 27 sie 2017 15:40 

FortelSA pisze:
Mi ten opis wygląda na padające sprzęgło albo dwu mas , ale bez zaglądnięcia tam to tylko gdybanie

Witam, dzieki za odpowiedz, ponieważ u mnie jest Automat TipTronic, wiec dwumas odpada.
Ja swoje sprzędgło hydrokin. wymieniałem na profesjonalnie regenerowane około 140.000 km temu, dlatego też składniam sie że to powoli pada sprzęgło. Ale na wszelki wypadek udam sie do serwisu od skrzyń celem diagnostyki. Szkoda że Świnoujście jest tak daleko od Autojuzefów.

dzięki i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]