Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 paź 2018 05:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Seat Alhambra II 2000 1.9 TDI 115km Problem z przeciąganiem.
PostZamieszczono: 20 sie 2017 13:31 

Witam wszystkich na forum, mam możliwość kupna auta w/w ze skrzynią tip-tronic. Miałem już styczności z automatycznymi skrzyniami,ale tu jest problem dziwnego przeciągania na obrotach (sprzedający zarzeka się że to jakiś czujnik prędkości/obrotu? nie wiem sam dokładnie) ale mianowicie:
auto z pierwszego biegu na drugi przerzuca normalnie, przy wrzucaniu na wsteczny czy drive równiez nie odczuwalne szarpnięcia ale przy zmianie z drugiego na trzeci bieg auto w zależności od dodawania gazu na wyższe obroty przeciąga oraz przy samej zmianie wskakuje na obroty (tak jakby na biegu jałowym). Czy to faktycznie może być wina jakiegoś czujnika czy problem siedzi w czymś poważniejszym?. Dzięki wielkie z góry i pozdrawiam. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Seat Alhambra II 2000 1.9 TDI 115km Problem z przeciągan
PostZamieszczono: 13 wrz 2017 10:05 
Administrator

Może byc to problem elektrozaworu a może i koszyka w skrzyni albo konwertera. Trzeba zacząć od sprawdzenia błedów

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Seat Alhambra II 2000 1.9 TDI 115km Problem z przeciągan
PostZamieszczono: 03 maja 2018 13:57 

Witam, Mam ten sam model silnika i skrzyni
i mam podobny problem, przeciąganie z 2 na 3 bieg, wcześniej miałem mocne szarpanie przy zmianie biegów, tak jakby biegi zmieniały się za szybko, a między 2 a 3 czasem było uczucie jakby na ułamek sekundy zakleszczała się skrzynia (w manualu dwa biegi naraz). Mając druga płytę sterownika z elektrozaworami wymieniłem N283, N282, N90, N91, N93 (używane więc niepewne). Po tym skrzynia pracowała "ospale" dłuższe włączanie z N na D, oraz bardzo długo z 2 na 3 jakby przez chwile był luz, oraz na postoju na hamulcu na D czuć mocne szarpanie (wyprzęganie postojowe). Wymieniłem wtedy N93 na nowy i pozostało to nieco dłuższe przejście z 2 na 3, i wyprzęganie postojowe działa zdecydowanie lepiej ale nie idealnie, pozostałe biegi działają wzorcowo.
Zmiana z 2 na 3 to otwarcie hamulca B2 i zamknięcie sprzęgła K3,
czy to kwestia ciśnienia za które odpowiada N283 czy może N88 (Shift-A) źle działa a może N282 który otwiera sprzęgło B2
Elektrycznie wszystkie zawory były sprawne stąd żadnych błędów.
Wiedzę czerpie z pozycji: "SSP232 PL - Automatyczna skrzynia 5-biegowa 09A 09B"

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]