Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 sie 2018 21:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jatco jf506e Audi a3 szarpie z 2 na 3
PostZamieszczono: 11 sie 2017 23:19 

Witam.

Skrzynka szarpnie przy zmianie biegu z 2 na 3. Im cieplejsza skrzynia tym bardziej. Reszta funkcji działa bez zarzutu.
Kiedyś straciła wsteczny, oczywiście pękł hamulec taśmowy, już wtedy potrafiła szarpnąć i przy wymianie taśmy zostało to zgłoszone, skrzyniarz określił stan skrzyni na perfekcyjny, wymienił wtedy "coś" co niby było winne ale szarpnięcie zostało. Przy okazji olej, filtr.....
Auto może i stare ale w przepięknym stanie, mam do niego sentyment i chcę zostawić je w rodzinie jako awaryjny dupowóz. Oczywiście chcę usunąć usterkę skrzyni.

Zastanawiam się który zawór ma na to bezpośredni wpływ. W dokumentacji vw jest opis które zawory odpowiadają za który bieg i tak:
1 bieg - zawory A B C (N88, N89, N92)
2 bieg - zawory A B (N88, N89)
3 bieg - zawór B (N89)
4 bieg - zawór C (N92)
5 bieg - zawór A C (N88) ( N92)

Logicznie, skoro zmiana biegów następuje poprzez wyłączenie poszczególnych zaworów, to winny jest zawór A, bo tylko on zmienia swój stan przy zmianie z 2 na 3.
Skrzyniarz sugeruje wymianę zaworu B ale on jest wysterowany przez wszystkie 3 biegi i raczej nie ma wpływu na tę zmianę biegów.
Wszystkie inne zmiany są płynne, błędów brak.
Będę wymieniał zawory do skutku ale może jakieś sugestie

Pozdr

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Jatco jf506e Audi a3 szarpie z 2 na 3
PostZamieszczono: 13 wrz 2017 10:00 
Administrator

Przy zmainie z 2 na 3 odłączany jest zawór N88

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Jatco jf506e Audi a3 szarpie z 2 na 3
PostZamieszczono: 16 wrz 2017 18:54 

Jak u Ciebie objawia się szarpanie?

Mam podobny problem ale auto podczas zmiany z 2 na 3 stuknie. Bieg wchodzi. Problem występuje tylko na rozgrzanym. Na zimnym skrzynia jest jak nowa. Nie ma innych objawów. Mam wymienione wszystkie elektrozawory. Sterownik był wyciągany i czyszczony. Mechanicy wykluczają uszkodzenie mechaniczne skrzyni. Niektórzy wskazują na zbyt niskie ciśnienie.

Daj znać czy udało Ci się problem rozwiązać.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]