Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 21 lut 2018 20:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poziom oleju AG4 01N
PostZamieszczono: 01 sie 2012 12:03 

Witam serdecznie,
Chciałem zapytać jak sprawdzic poziom płynu w czterobiegowej skrzyni automatycznej AG4, DMX, 01N, Audi A6, 99r.Posiada ona oprocz plastykowego kroćca dwa korki na imbus, jeden z dołu, a jeden z boku skrzyni. Z tego co wyczytałem po odkreceniu dolnego i temperaturze płynu okolo 35 stopni przy zapalonym silniku w pozycji P, płyn powinien delikatnie wyciekać. U mnie jednak tryska on pod sporym ciśnieniem, ledwo udalo mi się wkręcić korek...
Czy żle sprawdzam czy też płynu jest za dużo ?

Druga sprawa to według poprzedniego właściciela płyn i filtr byl wymieniany w styczniu tego roku, a jest on dość ciemny i ma delikatny zapach spalenizny - o czym to świadczy ? Skrzynia w zasadzie sprawuje się dobrze tylko czasami brak pełzania do przodu po puszczeniu hamulca i trzeba delikatnie dodać gazu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Poziom oleju AG4 01N
PostZamieszczono: 03 sie 2012 22:29 
Administrator

właśnie tak sprawdza się poziom oleju . może nie był wcale zmieniany . zdarza się , że ktoś nalewa olej "na oko" przez rurkę z góry a nie od dołu

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 19 maja 2017 22:50 

Ja 3 razy lałem na oko i zawsze poprawiała się kultura pracy.
Mam już nieszczelność na wiązce kabli i przy następnej wymianie trzeba by to poprawić. Na razie z czasem ukapuje sobie ok 600ml od poziomu fabrycznego i zaczyna lekko falować.
Dzisiaj zajechałem na warsztat i młody mechanik miał ochotę zrobić dolewkę fachowo, czyli ze zdjęciem korka. No i jak mówiłem, lej Pan litr to i tyle weszło prawie. 600 do przelania i 400 na zapas :D bo skrzynia z drogi to i olej ok 90 jak nic miał. Grunt to znać swoje auto i wiedzieć o co mu chodzi. Wpierw daje subtelne znaki jeśli coś zaczyna niedomagać. Aby było ciekawiej do 4 biegowej AG401N leje czerwony DEXRON IIIG a nie jakieś tam wynalazki VW. Czy to Elfmatik 3g czy półsyntetyczny Platinum GEAR ATF III. Zawsze po uzupełnieniu skrzynia odwdzięcza się brakiem lekkiego falowania pod wzniesienia i płynną zmianą bez szarpnięć. 7 lat temu auto dostało serwis i wlali syntetycznego Ravenola 4/5Hp i śmigało też jak marzenie.
Ze starszymi autami nie ma co się pieścić, i zdroworozsądkowo podchodzić do spraw serwisowych. Wystarczy poczytać a wtedy nie jest już to takie straszne. Grunt żeby nie lać gorszych specyfików i nie przechodzić z mineralnego na syntetyk bo ponoć szkodzi. W silnikach pewnie tak z mineralnego na syntetyk nie warto ale skrzynia automat? HHmmmm półsyntetyk nie zaszkodzi na pewno. Ale ja się nie znam. Znam tylko swoje auto.

Ps. jeszcze jedna ważna rzecz. Poziom oleju spokojnie można ustawić nie na P ale na ręcznym i D.
Po zalaniu całej skrzyni bez wycieków i sączeń przełączyć po wszystkich przełożeniach, jazda do zagrzania i odpowietrzenia układu i śmiało na D ustawiać i niech tam będzie na VAGu przy 40-45st C ustawiać poziom. Później górnym korkiem te 50-100 ml można dodać na zapas.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 wrz 2017 12:46 
Administrator

Poziom oleju tylko na odpalonym silniku z lewarkiem na P sprawdzamy

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]