Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 24 lis 2014 18:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: szarpie przy hamowaniu
PostZamieszczono: 15 lis 2011 22:40 
Administrator

Problem na pewno ze skrzynią , a precyzyjniej przypuszczam że z elektrozaworami lub sterownikiem hydraulicznym

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 17 lis 2011 13:25 

Nie wiem co się stało, ale wycięło moje konto i moje posty. Jeszcze raz wklejam treść swojego posta:

Mam problem następujący: w końcowej fazie hamowania (gdy samochód się prawie zatrzymuje) następuje szarpanie silnikiem i całym autem. Tak jakby brak wysprzęglenia i silnik się dusi na zbyt niskich obrotach. Ostatnio silnik po prostu zgasł, więc tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to brak wysprzęglenia.

Co ciekawe, ten problem występuje tylko przez pierwszych kilka kilometrów jazdy, pierwsze kilka hamowań. Gdy się rozgrzeje, problem zdecydowanie ustępuje. Efekt ten nasila się zimą (poprzedniej zimy występował, w lato było dobrze, teraz znowu problem wrócił). Przy delikatnym, powolnym hamowaniu raczej nie ma tego problemu.

Czy to problem ze skrzynią?

Auto to VW Sharan 1.9TDI, automatyczna skrzynia biegów, rok produkcji 2001.

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 lis 2011 20:11 

A może brakuje oleju? Olej nie był wymieniany... Warto wymienić? Sprawdzić poziom oleju?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 lis 2011 20:57 
Administrator

brak oleju charakteryzuje się tym że właśnie podczas gwałtownego hamowania olej nie jest zasysany przez filtr i następuje rozpięcie napędu , a po zatrzymaniu należy poczekać chwilę aż skrzynia załapie napęd

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 lis 2011 13:42 

Czy da się to sprawdzić? Ile kosztowałaby diagnoza uszkodzenia?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 gru 2011 15:57 
Administrator

sprawdzimy poziom bezpłatnie. Proszę zadzwonić i się umówić

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 17 kwie 2012 10:15 

Wystąpił kolejny, incydentalny problem ze skrzynią: brak trzeciego biegu. W trybie D auto jechało tylko na dwóch pierwszych biegach, a po przełączeniu na trzeci auto nie przyspieszało i obroty silnika rosły.

Dojechałem na dwójce do domu. Za sugestią serwisu Auto Józefów (gdy auto odstało na parkingu 5 godzin) odpaliłem ponownie aby sprawdzić w trybie ręcznej zmiany biegów czy działa bieg 4 i 5. Jednak wtedy problem całkowicie ustąpił i wszystkie biegi działają.

Przypuszczam, że na usterkę miał wpływ fakt, że auto przejechało w korku 1,5h (cały czas w trybie D). Usterka wystąpiła, gdy mocniej dodałem gazu.

Wstępna diagnoza: elektrozawory.

Będę jutro rano w serwisie na diagnostyce.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 kwie 2012 11:20 

Byłem w serwisie na diagnostyce:
1. Podłączenie pod komputer nie wykazało żadnych zapisanych błędów.
2. Podczas kilkukilometrowej jazdy testowej z mechanikiem nie wystąpiły żadne z wyżej opisywanych objawów, wszystko działało idealnie.

Został wymieniony olej w skrzyni (prawdopodobnie od nowości nie wymieniany, obecnie auto ma 163kkm - przebieg autentyczny). Zobaczymy co dalej i czy objawy będą wracać.

Przyczyną braku trzeciego biegu było prawdopodobnie jakieś tymczasowe zablokowanie/zakleszczenie jakiegoś elementu w skrzyni.

Dziękuję pracownikom serwisu za pomoc.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 kwie 2012 09:39 

Wymiana oleju jednak nie poprawiła sytuacji. Po rozgrzaniu (30-60 minut jazdy po mieście) następuje nagły zanik biegów 3, 4 i 5. Jednak na trzecim biegu występuje prześlig, ponieważ auto jest w niewielkim stopniu napędzane (obroty wzrastają gwałtownie).

Co może być przyczyną tego problemu?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 kwie 2012 23:14 
Administrator

może być problem z elektrozaworami

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]