Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 01 paź 2014 01:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: VW Sharan automat - problem z ruszeniem
PostZamieszczono: 11 lut 2011 09:01 

Witam.
Posiadam Sharana z silnikiem 1,9 tdi z rocznika 06.1999 roku z automatyczna skrzynią biegów.
Wczoraj zauważyłem, że gdy podczas jazdy puszczam gaz to auto dalej jedzie bez zwalniania, a nawet wydawało mi się, że lekko przyspieszał.
Dzisiaj normalnie odpaliłem auto i przejechałem jakieś 3 km, zatrzymałem się i chciałem cofnąć na parking i auto zgasło. W tej chwili auto normalnie odpala, ale nie ruszę ani do tyłu, ani do przodu bo auto gaśnie po puszczeniu hamulca (nie da sie ruszyć). Bardzo proszę o pomoc. Dzisiaj mam pilny wyjazd tym autem na tydzień do nowej pracy i jestem załamany, a Państwa opinie zawsze są trafne. Zresztą, jak tylko będę w pobliżu, to mam zamiar podjechać do Państwa na przegląd skrzyni, bo niestety w mojej okolicy to strach komukolwiek zaufać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Adam W.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: VW Sharan automat - problem z ruszeniem
PostZamieszczono: 11 lut 2011 21:00 
Administrator

jeśli auto gaśnie po włączeniu biegu to w 90% problem jest z zaworem lock-up znajdującym sie w sterowniku hydraulicznym , zacina się

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 lut 2011 13:13 

Witam,
bardzo dziękuje za odpowiedź. Z tego co sie orientuję, to trzeba rozebrac skrzynie, bo czujnik tam sie chyba znajduje ? Jaki przewidywalny koszt naprawy mnie czeka? Jakbym np. robił to u Państwa ? Być może niedługo wybiore się do brata do Otwocka to bym wcześniej się umówił. W tej chwili po rozgrzaniu aoto przy delikatnym gazie jedzie do przodu, ale wsteczny od razu gaśnie. Tez po puszczeniu gazu jedzie dalej równo lub przyspiesza lekko. Jak ruszam to szarpie, jakby miał za dużo paliwa.
Bardzo prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam W.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 lut 2011 14:28 
Administrator

czujniki sa na skrzyni a zawór lock-up jest pod miską olejową w sterowniku hydraulicznym . koszt wymiany tego elementu 600 zł + ewentualna wymiana oleju , czas 2-3 godziny

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]