Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 21 gru 2014 16:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Regulamin forum

Witam Cię bardzo serdecznie . Założyliśmy to forum z myślą o użytkownikach aut z automatycznymi skrzyniami biegów . Chcemy przybliżyć zasadę działania skrzyń automatycznych , jednocześnie włączając do zabierania głosu wszystkich , którzy mają coś do powiedzenia w tej materii . Szczególnie zapraszamy do aktywnego odwiedzania tego forum wszystkich tych , którzy zajmują się naprawą skrzyń automatycznych lub prowadzą firmy związane z tą branżą . Wasze doświadczenie będzie bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów internautów , gdyż jest poparte niejednokrotnie wieloma latami doświadczeń .
Chcemy podzielić forum na marki , aby każdy łatwo mógł znaleźć to co go interesuje . Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania i zabierania głosu na tym forum .
Zespół firmy Auto Józefów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem ze skrzynia ?? Passat B5 1998 1.9 TDI 90 KM
PostZamieszczono: 21 sie 2010 10:07 

Witam, Panowie mój problem jest następujący:
Podczas jazdy równomiernie z obrotami silnika słychać szum lub buczenie. Brzmi to jakby jakiś "inny" mechanizm pracował razem z silnikiem. Mój mechanik powiedział ze jest prawdopodobnie problem w skrzyni ponieważ ten dźwięk wydobywa się na każdym biegu jakby od nowa i nasila się wraz ze wzrostem obrotów. Dodam że na postoju też dźwięk jest słyszalny i również nasila się z dodaniem gazu. Czy to na pewno skrzynia ?? Proszę o pomoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Problem ze skrzynia ?? Passat B5 1998 1.9 TDI 90 KM
PostZamieszczono: 22 sie 2010 16:50 
Administrator

nie wiemy , należałoby postawić auto na stanowisku diagnostycznym i zlokalizować miejsce , z którego ów dźwięk dochodzi . wtedy dopiero można stwierdzic czy jest to skrzynia czy tez nie

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 sie 2010 13:31 

Witam ponownie.
Bylem dzisiaj u mechanika który zajmuje się automatycznymi skrzyniami i zdiagnozował ze jest to wina mechanizmu różnicowego. Zasugerował że potrzebna jest wymiana mechanizmu i ze jest to dość kosztowne (ok.2500zl). Czy to normalna cena za tego typu naprawę ? Czy jest ona konieczna ? I czy ten mechanizm jest taki sam w autach z automatycznymi skrzyniami jak i z manualnymi ??
Proszę o pomoc !!
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 sie 2010 22:08 
Administrator

jeśli taki byłby zakres prac to cena normalna . a skąd mamy wiedzieć czy to konieczne ??? . skrzynie automatyczne i manualne to zupełnie co innego tak wiec części nie pasują

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 sie 2010 22:08 

Mam jeszcze jedno pytanie czy mechanizm różnicowy pracuje także na postoju ??? Bo ja nie zauważam w swoim samochodzie nasileń hałasu przy pokonywaniu zakrętów a z tego co się oczytałem to tak to się objawia. A nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to jest z postojem, a moje auto wtedy też buczy...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 sie 2010 22:16 
Administrator

nie pracuje

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]