Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 05 kwie 2020 19:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ford Mondeo mk3 2006r. 2.0l benzyna gaśnie na D oraz R
PostZamieszczono: 26 mar 2019 16:37 

Witam, mam nadzieję, że pomożecie mi na tym forum. Posiadam Forda mondeo mk3 z 2006r 2.0l benzyna z podłączonym gazem. Po odpaleniu samochodu samochodem trzęsie, a po załączeniu biegu R lub D samochód gaśnie. Czasami się zdarza że potrafi zgasnąć nawet na biegu P. Nie ma znaczenia czy samochód jest zimny czy rozgrzany. Ale bywają takie momenty, że przed dłuższy odcinek samochód działa prawidłowo.
Podczas jazdy przy 2000 obrotów samochodem trzęsie ale po przyśpieszeniu lub zwolnieniu objawy ustają. Trzęsienie jest też odczuwalne podczas hamowania przy małej prędkości tj. ok 20km/h
Po zapaleniu się check engine podłączyłem komputer do samochodu i wyskoczyły dwa błędy:
1. Wypadanie czwartego zapłonu
2.Obwód pierwotny cewki zapłonowej A - wadliwe działanie

Od razu dodam, że wymieniałem świece, kable zapłonowe oraz cewkę. (łącznie ten zestaw został już wymieniony 3 razy w okresie pół roku)
Samochód na gazie pracuje tak samo źle jak i na benzynie.
Z racji tego że samochód źle działa na małych obrotach sprawdziłem też silnik krokowy ale po wymianie nie było poprawy.
Wymianę oleju oraz wszystkich filtrów robiłem 9000 km temu(wymianę zawsze robię po przejechaniu 10tyś km) oraz przegląd gazu robię systematycznie co 10tyś km

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?
Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Ford Mondeo mk3 2006r. 2.0l benzyna gaśnie na D oraz R
PostZamieszczono: 27 mar 2019 00:07 
Administrator

trudno mi powiedzieć co może być przyczyną gdyż zajmujemy sie głównie diagnostyką i naprawą skrzyni biegów . problem na pewno jest z silnikiem . może to być spowodowane np zasilaniem cewki a nie samą cewką (wadliwa instalacja elektryczna)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]