Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 22 paź 2018 04:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CD4E Ford Mondeo MK2
PostZamieszczono: 20 lip 2017 12:55 

Witam
Mam problem z automatem.
Coś się stało podczas wyprzedzania. Po dodaniu gazu normalnie zrzucało mi na 3 bieg obroty szły na 4.5 - 5 tyś a tym razem obroty poszły na ponad 6 tyś jakby zredukował od razu do dwójki.
Teraz wygląda jakby nie załączał się drugi bieg, na jedynce ciągnie do 5 tyś obrotów a potem załącza się trójka, obroty spadają na ok 2.5 - 3 tyś. Przy zjeździe z górki jak przełączę manualnie na "2" to auto hamuje silnikiem jakby normalnie załączał się drugi bieg. Początkowo myślałem że to może jedynka, ale przełączając na "1" jest kolejna redukcja i dalsze hamowanie jakby jedynka i dwójka załączała normalnie.
Parę tygodni temu wymieniany był olej ( wymiana statyczna). Nie wiem kiedy i czy w ogóle był wymieniany wcześniej.Po wymianie przejechałem jakieś 500Km
Czy możliwe ,że po wymianie oleju puściły jakieś "syfy" i zatkały coś i wystarczy jakieś przeczyszczenie, czy raczej wygląda to na poważniejszą awarie ?
Dodam że czasami podczas jazdy skrzynia wpada w tryb awaryjny, po wyłączeniu silnika tryb awaryjny znika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: CD4E Ford Mondeo MK2
PostZamieszczono: 28 sie 2017 12:56 
Administrator

Jak wpada w tryb awaryjny to na pewno są jakieś błędy. Proszę zacząć od ich odczytania

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]