Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 17 sie 2018 21:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzynia CD4E Ford Maverick II 3.0 v6
PostZamieszczono: 27 lut 2017 01:33 

Witam, mam problem z moim automatem w fordzie a mianowicie, od paru dni jak rano po nocy ruszam do pracy po wbiciu D i naciśnięciu gazu pojawią się ryk silnika a po chwili auto gwałtowniej ruszy , zdarzy się to może jeszcze raz bądź dwa np na światłach , jak silnik się rozgrzeje to to już jest ok. To jest pierwszy problem a drugi jest taki , że w tym samym czasie skrzynia zaczęła również szarpnąć wrzucając drugi bieg , ale również jak auto jest zimne z rana, po rozgrzaniu problem ustępuje, użytkuje auto spokojnie , nie katuje itp. Olej wymieniony z 10 tys km temu zaraz po zakupie. Po zakupie również olej ciekł ze skrzyni , więc oddałem ją do warsztatu asb, tam Pan powiedział, że trzeba wymienić uszczelniacz oraz panewki w skrzyni, koszt tej operacji to 2200 zł.

Co może powodować owe objawy? Jutro z samego rana jadę do serwisu i zobaczymy co powiedzą.
Z tego co czytałem to najbardziej prawdopodobne są 4 problemy, za małe ciśnienie w skrzyni, uszkodzenie kosza w skrzyni , sprzęgło kinetyczne.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może wypowiedzieć się w tej sprawie? I podać polecany zakład specjalizujący się w ASB, ponieważ do tamtego poprzedniego nie mam zaufania, gdyż trafiłem do niego przypadkiem, moje pierwsze auto z automatem. Jestem z okolic Trójmiasta.

Pozdrawiam, liczę na cenne uwagi i rady.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Skrzynia CD4E Ford Maverick II 3.0 v6
PostZamieszczono: 15 mar 2017 14:05 
Administrator

Jeśli poziom oleju jest prawidłowy przyczyny trzeba szukać w skrzyni. Przedtem trzeba jeszcze zobaczyć czy nie ma żadnych błędów na skrzyni.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]