Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 19 lut 2018 09:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SZARPIĄCA CD4E MONDEO MK2 2.5 V6
PostZamieszczono: 20 sie 2016 13:05 

WITAM , JUŻ KIEDYŚ PISAŁEM O SWOIM PROBLEMIE , MONDEO MK2 2,5 V6 SKRZYNIA CD4E ZAPALA SIĘ OD/OFF SKRZYNIA DOŚĆ MOCNO SZARPIE ZWŁASZCZA Z 1/2 , BYŁEM NA DIAGNOSTYCE KOMPUTEROWEJ ODCZYTALI BŁĄD P0741 CZYLI PROBLEMY Z KONWERTEREM , SAMOCHÓD 2 KROTNIE MIAŁ WYCIĄGANĄ SKRZYNIĘ BIEGÓW ZA 1 RAZEM REGENERACJI PODDANO CAŁY KONWERTER , ZA DRUGIM WYMIENIONA ZOSTAŁA TAŚMA HAMULCOWA CHYBA TAK TO SIĘ NAZYWA , PROBLEM NIESTETY WIDNIEJE NADAL , NA ZIMNEJ SKRZYNI WSZYSTKO JAK NAJBARDZIEJ OK , NA CIEPŁEJ POJAWIĄ SIĘ PROBLEM , PODCZAS SPOKOJNIEJ JAZDY SKRZYNIA CHODZI PŁYNNIE JEDNAK GDY WCIŚNIE SIĘ PEDAŁ GAZU DO KOŃCA CZUĆ JAK BY W PEWNYM MOMENCIE SPRZĘGŁO ZOSTAŁO ROZŁĄCZONE TZN OBROTY IDĄ PRĘDKOŚĆ NIE , POMAGA DELIKATNIE ZWOLNIENIE PEDAŁU GAZU , DODATKOWO MIGA OVERDRIVE I WŁAŚNIE W MOMENCIE PRZEJŚCIA SKRZYNI W TRYB AWARYJNY POJAWIA SIĘ SZARPANIE I TO MOCNE , ODŁĄCZENIE AKUMULATORA NA DZIEŃ DAJE EFEKT W POSTACI POPRAWNIE DZIAŁAJĄCEJ SKRZYNI , PODCZAS SPOKOJNEJ JAZDY NATOMIAST JEŚLI MAMY GÓRY KIEDY SKRZYNIA ZMIENIA PRZEŁOŻENIE RÓWNIEŻ POTRAFI WŁĄCZYĆ SIĘ OD/OFF I SZARPANIE , SKRZYNIA BYŁA DOKŁADNIE SPRAWDZANA I Z TEGO CO WIEM KOSZ SPRZĘGŁOWY JEST CAŁY , MOŻECIE PODPOWIEDZIEĆ GDZIE LEŻY PROBLEM ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: SZARPIĄCA CD4E MONDEO MK2 2.5 V6
PostZamieszczono: 05 wrz 2016 10:29 
Administrator

Skoro skrzynia wchodzi w tryb awaryjny to na pewno jest bład. nalezy go odczytac. pewnie przyczyna bedzie sterownik hydrauliczny

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 16 wrz 2016 12:25 

autojozefow pisze:
Skoro skrzynia wchodzi w tryb awaryjny to na pewno jest bład. nalezy go odczytac. pewnie przyczyna bedzie sterownik hydrauliczny

witam dziękuje za odpowiedź , błąd jaki wyskakuje to błąd P0741 Torque Converter Clutch Circuit Performance or Stuck Off , czy ten błąd może również wyskakiwać jeśli sterownik hydrauliczny jest uszkodzony ? sprzęgło jest po pełnej regeneracji

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 paź 2016 16:15 
Administrator

tak. Może. To sterownik jest odpowiedzialny za załączanie się lock-up'u

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 26 lis 2016 17:54 

autojozefow pisze:
tak. Może. To sterownik jest odpowiedzialny za załączanie się lock-up'u

Dzięki za odpowiedź , wymieniłem sterownik hydrauliczny wraz z elektrozaworami , EPC, 3-2T/CCS , TCC , SS1 I SS2 . Poskładałem wszystko zalałem nowy olej i ku mojemu zdziwieniu samochód nie chce odpalić , nie ma reakcji po przekręceniu kluczyka, zapalaja się kontrolki jednak nie słychać pompy paliwa itp, czy to jest wina źle założonego bądź wyregulowanego pozycjometru ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 gru 2016 12:26 
Administrator

pewnie tak. nie pali ani na P ani na N?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 14 gru 2016 00:24 

autojozefow pisze:
pewnie tak. nie pali ani na P ani na N?

Poradziłem już sobie , przyczyną był źle wyregulowany pozycjometr , ale po wymianie sterownika hydraulicznego z elektrozaworami , mam dokładnie ten sam problem , już nie mam pojęcia o co chodzi . Podpowiecie gdzie szukać przyczyny ?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]